1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті - нашестя летючих зернових ненажер: що за напасть "вребедилась" на полях жителів?

1304
Суспільство Новини Перечина

В Україні у трьох областях інформують про шкідника на полях.

На Закарпатті - нашестя летючих  зернових ненажер: що за напасть "вребедилась" на полях жителів?

Найінтенсивніший розвиток стеблового кукурудзяного метелика наразі виявлено у Закарпатській, Івано-Франківській та Черкаській областях). Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур. Відбувається активний розвиток гусениць стеблового метелика у посівах зернової кукурудзи. Шкідниками (за чисельністю 1-3 екз на рослину) пошкоджено 2-10 % рослин та 3-12 качанів. Водночас, дозрівання врожаю та всихання рослин обмежують шкідливість гусениць, — пише agrotimes.ua.

Поряд з цим в південних, східних, центральних, подекуди західних регіонах, качанами кукурудзи живляться гусениці бавовникової совки, які чисельністю 1-6 екз. на рослину пошкодили 3-15% рослин.

З хвороб розвиваються гельмінтоспоріоз, яким охоплено 5-15% рослин (Івано-Франківська, Рівненська, Чернівецька обл.), симптоми ураження пухирчастою сажкою відмічаються у більшості областей на 2-8% рослин, летуча сажка має місце на 1-3% рослин.

На качанах, пошкоджених гусеницями кукурудзяного метелика і бавовникової совки, розвиваються фузаріоз (1-7%), почорніння судинних пучків (6%), подекуди бактеріоз.

Отриманню здорового зерна та збереженню посівних якостей насіння сприятимуть стислі строки збирання, сушіння, уникання механічного травмування зерна та дотримання рекомендованих режимів зберігання, зазначають в Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, що стосується власне урожаю кукурудзи на Закарпатті, цьогоріч він досить скупий, відзначають господарі. Така ситуація у багатьох районах області. На якість врожаю вплинули як погодні умови так і нашестя мишей та голодних ворон.

Гризунів цього року надзвичайно багато на місцевих городах, полях й сінокісних угіддях. Вони псують не лише урожай, який жителі ще не встигли відкласти на зберігання, а й цьогорічне, вже зібране збіжжя в підвалах й пивницях. Голодні істоти прогризають мішки з урожаєм картоплі, вистрибують навіть зі стін підвалів.

Окрім шкідників, цього сезону вистачало проблем і від непроханих візитерів на двох ногах. До слова, на Перечинщині кукурудзу в людей виламували нічні злодюги. Жителі були змушені виходити на нічні вартування, щоб захистити свій хліб.

Нагадаємо, "Торік били яйця, тепер знову ядриця": у жителів Закарпаття - нова істерія  

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber