1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Почувши адресу виклику, зрозумів – авто туди не доїде»: екстремальні пологи на Закарпатті (ФОТО)

16.09.2023 20:46 Суспільство

Медикам довелося понад кілометр бігти вгору лісом, щоб допомогти з’явитися на світ малятку.

Медикам довелося понад кілометр бігти вгору лісом, щоб допомогти з’явитися на світ малятку.

Медики миттєво мчать на виклик «перейми, почалися пологи» і намагаються доставити породіллю чимскоріш до медзакладу. Однак, перебіг пологів у кожної жінки непрогнозований і непоодинокі випадки, коли немовля народжується в автомобілі екстреної медичної допомоги, інформують медики “екстренки”. 

Сьогодні о 10.17 на лінію 103 надійшов виклик із с. Сухий, що на Великоберезнянщині: «37 років, перейми, треті пологи».

«За мої 10 років роботи в екстреній медицині доводилось приймати пологи і на дому, і в автомобілі. Але зазвичай встигаємо довозити породіль до медичного закладу. Почувши адресу виклику, зрозумів – авто туди не доїде, будемо з водієм бігти вгору понад кілометр лісом…», - розповідає фельдшер Руслан МАЛЕШ.

Коли через бездоріжжя та хащі бригада дісталася до породіллі, то з’ясувалося – жінку негайно потрібно транспортувати до медзакладу. З максимальною обережністю її було доставлено до медичної автівки і бригада помчала до лікарні.

«Дорогою доводились зупиняти «швидку» 5-ть разів – жінка скаржилась що почуває себе недобре. А вже коли проїхали Малий Березний, зрозумів – не встигаємо, доведеться приймати пологи в авто... Народився здоровий хлопчик. Я провів всі необхідні в таких випадках маніпуляції. Дуже допоміг мій напарник – досвідчений водій Микола БОБРИК. І вже коли відійшов послід, ми рушили далі в дорогу», - додає Руслан МАЛЕШ.

Породіллю разом з новонародженим хлопчиком бригада доставила до Перечинської лікарні о 12.20. За дві години бригада № 1301 здолала понад 100 кілометрів.

Нагадаємо, раніше ми писали, що медики приймали пологи на ношах у горах. 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:"Народився у сорочці": медики "екстренки" розповіли деталі моторошної ДТП на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:Моторошна ДТП на Закарпатті: ДСНСівці та медики рятували "заблокованого" водія (ФОТО)
Читайте на ГК:Загинув ще у червні 2023 року: закарпатці зустрінуть тіло полеглого Героя