1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Вони вистрибують прямо зі стін": закарпатців атакують небезпечні істоти чималих розмірів

2647
Суспільство Закарпаття

Закарпатці в неабиякій паніці.

"Вони вистрибують прямо зі стін": закарпатців атакують небезпечні істоти чималих розмірів

Жителі регіону розповідають про величезні проблеми через псування врожаю картоплі та кукурудзи, які людям вдалося зібрати цього сезону. За словами наляканих жителів, шкідники цього року завдали істотної шкоди городині. Від рудих слимаків потерпало чимало овочів й зелені. Зокрема, шкідники з'їли в господарів такі овочі як томати та огірки, а ще поласували квасолею, морквою й буряками. Одним словом, клопотів жителям додалося чимало. У результаті недоврожаю й пошкодження його слимаками, людям доводилось вдруге за цей сезон садити на грядках ті овочі, які не встигли зібрати через голодних "рудих іспанців".

Про те, як руді слимаки ласували городиною жителів, "Голос Карпат" уже писав у попередніх публікаціях.

Погода також далася взнаки. "Чорний дощ" - кислотні опади зруйнували врожай помідорів на Перечинщині.

Втрати жителям району довелось компенсувати магазинними овочами. На жаль, вони цього року були не з дешевих. Кілограм помідорів на початку сезону обходився жителям від 85 гривень. Капуста напередодні Великодня у деяких магазинах узагалі коштувала 95 гривень.

Та крім рудих слимаків цього року, не менш вагомих клопотів закарпатцям поїданням врожаю завдають миші та пацюки. Щодо останніх, то люди кажуть, цього року їх справжнє нашестя. Вони вистрибують навіть зі стін, прогризаючи собі ходи. Гризуни шкодять запасам збіжжя, яке люди встигли відкласти до підвальних них приміщень.

"Таке нашестя віщує голод. То тьма тих мишей, вони всюди. Гнізда на полях, під кущами картоплі. Жеруть усе, та ще й розносять небезпечні інфекції", -розповідає пані Ірина із Перечинщини.

"Вистрибують прямо зі стін. У пивниці перелякалась, як величезний пацюк вистрибнув зі стіни. То наче кабан. Скачуть й по хаті, шкребуть у стінах", - відзначає газдиня.

"Миші прогризли у мне п'ять міхів з картоплею напаздіря. Залишила в дривітні на ніч, наранок уже міхи з дірками, а кромплі поїдені", - з болем розповідає Ірина.

Раніше "Голос Карпат" інформував про голодну істоту на Перечинщині, що поїла квасолю в господарів.

Колонії окуповують сільгоспугіддя

Відзначмо, останнім часом у різних областях України фіксують рекордне заселення гризунами площ з-під зернових, багаторічних трав, неугідь, просапних та овочевих культур мишоподібними гризунами. Тут їх чисельність становить 0,5-2, максимум 4 колонії на гектарі. У пошуках зеленого соковитого корму відмічена міграція гризунів на падалицю озимих зернових та ріпаку. Про це інформує Держпродспоживслужба.

В подальшому чисельність та шкідливість гризунів у посівах озимих культур зростатиме за рахунок міграції їх із площ пізніх просапних та інших культур, де після збирання і зяблевої оранки створюються несприятливі для них кормові умови.

Першочерговими заходами в обмеженні чисельності мишоподібних гризунів є профілактичні заходи: знищення бур’янів, зменшення втрат урожаю при збиранні, своєчасна зяблева оранка, що позбавить гризунів кормової бази та надійного сховища, контроль за розвитком та регулювання чисельності цих шкідників у місцях резервацій з метою недопущення їх розселення на посіви сільськогосподарських культур.

Нагадаємо, На Закарпатті - сезон груш: які ціни пропонують охочим клієнтам базари? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber