1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті молоді й сильні беруть бабусь у дружини: "бокують" від фронту

4704
Суспільство Новини Перечина

Мобілізація в Україні набирає масштабів.

На Закарпатті молоді й сильні беруть бабусь у дружини: "бокують" від фронту

В Україні і далі триває процес загальної мобілізації. Чоловіків від 18 до 60 років призивають до армії. Повістки вручають у різних місцях - на вулицях, в ресторанах, блокпостах тощо. Людей навіть ловлять на трасах. У попередній публікації ми вже писали, як працівники ТЦК перестрівають грибників.

Останнім часом почастішали випадки із затримуванням людей у формах громадського транспорту й приватних автомобілів. Про це також ми писали раніше. Також ми розповідали, як на Перечинщині повістку вручили прямо в автобусі одному із пасажирів.

За більше як рік повномасштабного російського вторгнення в Україну до лав ЗСУ стало військовозобов'язаних закарпатців. Водночас, чимало чоловіків, не бажають виконувати обов'язку перед вітчизною та йти до армії та продовжують ухилятись від мобілізації. Тікають від армії різними способами. Одні пішки долають маршрути через кордон, одні йдуть уплав, інших перевозять в багажниках автомобілів. Ситуації різні, утім факт залишається фактом - дедалі частіше молоді люди тікають із України, боячись армії.

На державному рівні розроблено ряд нововведень з метою стимулювання чоловіків до служби в армії. Останнім із нововведень є пропозиція від депутата Верховної ради. Метою новації є заохочення до військової служби студентів вузів, що здобувають освіту на платній основі. Якщо студент погоджується іти на службу, йому держава оплачує весь період навчання у виші.

Утім, якби в державі не намагались мотивувати військовозобов'язаних, ставати на службу, виявляють бажання далеко не всі. Ухилитись від служби у війську намагаються різним чином. Останнім часом, популярним серед українців, у тому числі й закарпатців, є укладання шлюбу із одинокими літніми особами, що потребують постійного стороннього догляду.

Здійснюючи опіку над такою людиною чоловік стає фактично не придатний до мобілізації. У мережі Фейсбук з цього приводу чимало коментарів. Одні висміюють такі дії чоловіків, інші ж називають їх абсолютно логічними, оскільки не всі, навіть фізично здорові чоловіки, психологічно зможуть витримати реалії фронту.

Про один із курйозних випадків розповів портал АрмияInform. Кілька років тому 22-річний призовник з Вінницької області одружився зі своєю 80-річною бабусею, вона інвалід I групи. Ця історія досі є фаворитом в топі відмазок від служби армії.

Дата весілля "випадково" збіглася з днем, коли наречений приніс документи в міський комісаріат. У щирість раптово виниклих почуттів мало хто вірить, але з юридичної точки зору все в порядку.

Військовий комісар Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Сергій Клявлін розповів, що хитрі молоді люди намагаються піти від військової служби за допомогою лікарів. Інші придумують фантастичні і абсурдні ідеї як не піти служити.

Наприклад, був випадок, коли призовник відмовився йти на службу, "заборонив рабин", хоча приводом не йти в армію це не є. Також поширеним методом спроби ухилитися від строкової військової служби є тимчасова зміна місця проживання. Призовники переїжджають до друзів або родичів, а про місце знаходження не повідомляють. Деякі у військкоматі змінюють сексуальну орієнтацію.

Нагадаємо, В Україні розробили графіки відключення світла: коли вони будуть та до чого готуватися 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber