1. Головна
  2. >
  3. Влада

До добровільної мобілізації залучатимуть “пряником”: що пропонують у Раді?

390
Влада Україна

Що ж пропонує законопроєкт №9672-1.

До добровільної мобілізації залучатимуть “пряником”: що пропонують у Раді?

У Верховній Раді пропонують за згоду на призов за власним бажанням покривати вартість навчання для студентів, які навчаються на платній основі у вишах.

Про це йдеться у картці законопроєкту №9672-1, зареєстрованого в парламенті 5 вересня.

У законопроєкті пропонують внести в закон «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» пункт, відповідно до якого під час воєнного стану студенти можуть за власним бажанням дати згоду на призов на військову службу під час мобілізації. У такому разі держава забезпечує їм здобуття відповідної освіти без жодних виплат з боку цих громадян.

У пояснювальній записці зазначається, що треба додатково стимулювати громадян ставати на захист Вітчизни.

«Це реалістичний, мудрий і прагматичний підхід, який неминуче дасть комплексний позитивний ефект і дозволить бути сильнішими у протистоянні проти агресії. У народі це називають "мобілізацією здорового глузду"… », — зазначається у документі.

Ініціатором цього законопроєкту є депутат від «Слуги Народу» Георгій Мазурашу. Він заявив, що подав документ, альтернативний до законопроєкту своїх колег. Перед цим у Раді зареєстрували законопроєкт депутата-«слуги» Федора Веніславського про скасування відстрочення від мобілізації для деяких студентів після 30 років.

За словами Мазурашу, Веніславський роз'яснив: у разі ухвалення документа відстрочка від мобілізації збережеться для всіх студентів, аспірантів тощо, незалежно від віку, якщо вони здобувають наступного рівня першу освіту. Проте сам Мазурашу виступає за стимулювання студентів та аспірантів до добровільної мобілізації.

«Бо розраховувати у справі захисту Вітчизни варто виключно на тих, хто готовий і фізично, і морально воювати за Батьківщину! І треба підвищувати мотивацію, а не намагатися ганебно погрозами і примусом заганяти в армію», — заявив він.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Зеленський відповів на “нашумілу” петицію.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber