У школах України розпочався новий навчальний процес в умовах війни.
В Україні вже більше як понад рік триває війна з окупантом. Ворог продовжує руйнувати міста і села й важливі об'єкти інфраструктури. І далі одним із вразливих об'єктів на території України залишаються школи.
На жаль, цьогоріч, на окупованих територіях не у всіх освітніх закладах навчання відбудеться у форматі офлайн (стаціонарно). Тож більшість учнів і цей рік будуть змушені вчитись, перебуваючи в укриттях та віддалено.
На щастя, на Закарпатті, не йдуть бойові дії і школи наразі закривати потреби не має. Утім, до зими ще далеко і важко вгадати, в яких умовах відбуватиметься подальший навчальний процес у школах громад.
Цьогоріч навчальний процес в очному режимі стартував практично у всіх закладах області. Перший дзвоник минув без тривог й учні спокійно провели урочистий день Знань. З понеділка у закарпатських учнівської молоді уже розпочнуться не легкі будні у стінах школи.
Цьогоріч, за даними Закарпатської ОВА, до шкіл Закарпаття піде 12 тис 900 першачків. Загалом у навчальних закладах краю освіту цього року здобуватимуть близько 170 тисяч учнів, майже 4,7 з них – внутрішньо переміщені особи.
Тривожні рюкзачки мають бути у всякому разі
Готуючи малечу до школи , батьків застерігають не забувати і про таку важливу річ як тривожний рюкзак. Він знадобиться, коли учень перебуватиме в укритті під час чергових тривог.
Вміст рюкзачка виглядає наступним чином, радять в Національній поліції:
- пляшка питної води;
- поживні батончики або снеки (обирайте корисні, наприклад, сухофрукти);
- записка, у якій вказані ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
- телефон та заряджений павербанк; індивідуальний набір необхідних ліків з запасом на кілька днів;
- комплект змінної білизни та одягу;
- можна покласти улюблену іграшку (це допоможе дитині заспокоїтися в укритті).
«Важливо не перевантажувати наплічник школяра та зберігати у школі те, що дозволяє адміністрація. Все інше (їжа, вода, засоби гігієни, ковдри, ліхтарики, універсальна аптечка тощо) має заздалегідь підготувати і забезпечити заклад освіти», — наголошують в національній поліції.
Мерзнулись в класах й сиділи у темряві Торік навчання в освітніх закладах Закарпаття для багатьох учнів стало справжнім випробуванням. У ряді шкіл в осінньо-зимовий період діти змушені були проводити увесь день у темних приміщеннях внаслідок відсутності генераторів. Учні мерзнулися у класах під час занять й змушені були сидіти в приміщеннях в рукавицях та теплому верхньому одязі. Така ситуація спостерігалась, зокрема, в закладах Виноградівщини й Перечинщини.
В результаті частих тривог, що почастішали в останній час минулого року, більшість батьків не пускали дітей до школи, адже боялись за їхню безпеку .
Відзначмо, під час тривог минулого року в освітніх закладах Закарпаття були й прикрі випадки. Діти непритомніли.
Цьогоріч освітні заклади області, певною мірою, забезпечені генераторами. Придбано їх і для освітніх закладів Туря-Реметівської ОТГ.
Вразливим місцем у школах громад і далі продовжують залишатися укриття. Не у всіх школах, на жаль, вони облаштовані до цього часу. Однак, на момент повітряних тривог, у багатьох освітніх закладах під укриття облаштовані інші приміщення. Зокрема, це спортзали. Однак, батьки розповідають, що багато разів дітей під час тривог тримали у коридорах, адже в спортзалах, облаштованих під бомбосховища, не було місць для усіх учнів. Тому питання з належним облаштуванням бомбосховищ наразі продовжує залишатись одним з актуальних.
Відзначмо, торік напередодні нового навчального року в області провели рейд усіх навчальних закладів з приводу того, як вони забезпечені укриттями.
Читайте також: Не сезон чи попит?!: в Україні дорожчає популярний овоч
Читайте також:
- Полювання закарпатцями вже розпочато: в лісах регіону шукають незвичний лісовий "скарб" - їжу гурманів
- Благородні звірі оселилися на Закарпатті: мальовничий край став прихистком для унікальних представників дикої природи (ФОТО)
- З 13 листопада повертаються ГРАФІКИ ВІДКЛЮЧЕНЬ: хто залишиться без світла?
- Ціль на новітні "гіганти" у горах: що запустили в одній із громад Закарпаття й чи це врятує місцевих жителів?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 8786 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12095 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5419 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9568 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1476 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 2932 0 Суспільство