Закарпатці і далі пораються на полях та городах й роблять запаси на зиму.
У регіоні повним ходом вибирають картоплю, аби мати запаси на зиму своїм "другим хлібом". Відзначмо, цього року врожай молодої картоплі на ринках області був не дешевим. Кілограм можна було купити від 50 гривень. Утім, дещо пізніше ціни понизились і той самий кілограм овоча уже обходився покупцям від 12-15 гривень. Цього сезону, через ряд факторів Україні, у тому числі й через військові дії, жителі Закарпаття врази більше садили картоплі. Господарі перекопували й переаршовували власні подвір'я і там садили городину.
Що стосується кукурудзи, то цьогоріч її, як і ряд інших сільгоспкультур жителям не вдалось врятувати. З одного боку далися взнаки несприятливі погодні умови, а з іншого овочі, ягоди й фрукти в садах понівечили руді слимаки. Цього року їх в регіоні дуже багато.
Що стосується впливу погоди цього сезону на закарпатську городину, то істотної шкоди цього літа було завдано урожаю томатів на Перечинщині. Тут, за словами місцевих жителів, проходили кислотні опади, у народі їх ще називають "рудою". Знівечений урожай помідорів людям доводилось масово викидати із грядок.
Не оминула біда й урожай квасолі в багатьох жителів району. Її всю поїла невідома істота, яка залишала на "місцях свого злочину" сліди гострих зубів. Кущі із лопатками виглядали, ніби їх акуратно зрізали ножицями. Люди підозрюють, що ласувати городиною могли дикі зайці. То ж враховуючи ряд несприятливих факторів, урожай улюблених лопаток жителям цього року не вдалося зібрати достатньо хороший. Утім, деякі жителі Перечинщини, аби мати пізній врожай квасолі, оперативно садили її одразу опісля вибраної цьогоріч картоплі.
Наразі умілі господарі вже дочекались благодатного сходу врожаю лопаток на власних городах й радіють врожаю. Кажуть, вродило ще краще ніж влітку.
"Богу дякувати, вродили мої лопатки. Маю пізній врожай, бо літній поїли звірі, мало зібрала", - каже Марія Іванівна.
"Посадила одразу на місце вибраної картоплі і зараз тішуся. Буде й на зиму, буде і що покласти у горщик зараз", - відзначає пані Марія.
"Люди стараються всяко, всі садять і ходять біля городини, бо в магазинах дорожнеча, людям не вистачає грошей", - відзначає газдиня.