1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Щоб мати свої гроші: на Закарпатті учнівська молодь підзаробляє, здаючи яблука

726
Суспільство Закарпаття

У регіоні багато шкільної молоді підзаробляють щороку на продажі ягід та здаючи яблука.

Щоб мати свої гроші: на Закарпатті учнівська молодь підзаробляє, здаючи яблука

Цьогоріч сезон чорниці й суниці в лісах й на Закарпатських полонинах пройшов на славу. Місцевим жителям вдалося підзаробити на ягодах, несучи їх на продаж до найближчих базарів. Відзначмо, цього літа на початку сезону за літр чорниці (яфини), яку вважають царівною усіх ягід, просили від 130 гривень. Такими були ціни на ринках Ужгородщини, Перечинщини, Хустщини. Що стосується лісової суниці, то через те, що цього року людям важко доводилося її шукати в лісах та збирати, вона на початку сезону вартувала на ринках області від 400 гривень за літр. Ціну ягід обговорювали у мережі Фейсбук.

Відтак, пізніше суниця впала в ціні.

Ще одним рятівним фруктом для жителів Закарпаття, з якого щороку готують смачні закрутки, сушениці, ароматне повидо та соки, є яблука. На жаль, цього року, через погані погодні умови, мороз у травні, урожай яблук у багатьох районах дещо слабкий. Особливо, цьогоріч у травні через мороз -5 градусів змерзло багато плодових дерев на гірській Рахівщині. Постраждала також городина.

Водночас, деякі господарі низинних районів, де мороз цього травня не був настільки відчутним аніж у горах, не можуть натішитись яблучному врожаю. Зокрема, кажуть господарі, що нині добре вродили яблука в населених пунктах на Перечинщині. Багато яблук осипалось, а щоб по них не топтали й вони не гнили, окрім годівлі ними худоби, жителі відносять падалиці до найближчих пунктів прийому. У Тур'я-Реметі та Зарічева наразі також уже приймають падалицю від жителів. Торік давали за кілограм падалки 80 копійок, цьогоріч ціна вища - одна гривня. Підзарлбіток на яблуках традиційно рятівний для малозабезпечених місцевих родин. Мають нагоду заробити свою копійку за чесну працю й малеча та шкільна молодь. За один мішок падалиць дають 30 гривень.

У пунктах прийому, сотні мішків з палицями, ніде і яблуку впасти. В приймальних пунктах відзначають, що яблука відправляють на переробку. Зазвичай з падалки роблять оцет.

"Я уже тиждень збираю яблука та здаю їх за гроші", - розповідає п'ятикласниця Мирослава.

"Збираю із самого ранку, щоб було багато мішків й заробити могла відповідно. Десять мішків можу здати за день. Роблю по дві ходки, везу на тачці, помагає менший брат. Гроші ділимо", - каже мала "бізнесменка".

"Збирати тяжко, але я хочу собі щось купити до школи, щоб не просити гроші в батьків", - розповідає Іван.

"Добре, що є де підзаробити, що беруть уже яблука. Досить дешево, але добре, що й так є. Та ліпше, як мають погнити на землі", - розповідає юнак.

Нагадаємо, "Гривня надії": на Закарпатті відкрили сезон рятівних яблук

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber