1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Рекордний стрибок до осені: жителям Закарпаття доведеться прислухатись до невтішних прогнозів експертів

21562
Суспільство Закарпаття

В Україні зростуть у ціні крупи, макарони та борошно.

Рекордний стрибок до осені: жителям Закарпаття доведеться прислухатись до невтішних прогнозів експертів

Сумні прогнози очікують жителів України вже восени.

Як прогнозують експерти, до кінця 2023 року ціни на продукти харчування поступово будуть зростати.

Істотне здорожчання покупцям доведеться відчути уже восени.

Стрибок цін, зокрема, слід очікувати на усі види круп, макаронних виробів. Також спостерігатиметься підйом в ціні борошна. Громадян закликають зробити запаси продуктами ще за доступними наразі цінами.

За словами аграрних експертів, передумов, що крупи здешевшають до збору нового врожаю, немає. Крупи будуть тільки дорожчати. Виробники притримують новий врожай, бо розуміють, що це цінний товар. Наскільки відчутним буде здорожчання, кажуть експерти, прогнози робити важко. Утім подорожчають крупи як мвнімум від 3 до 9 відсотків.

Причин є кілька

Однією з важливих причин щодо стрімкого зростання цін на продукти, є зростання інфляції. До кінця року, прогнозують експерти, обсяг інфляції становитиме 7-11%.

Друга причина рекордного злету цін - здорожчання пального. Внаслідок цього сільгоспвиробникам доведеться підвищити заробітні плати працівникам, що це теж відіб'ється на ціновому зростанні продукції. Війна із РФ також є суттєвим чинником зросту в ціні продуктів.

Що стосується гречки, то цьогоріч вона не буде зростати в ціні. Окрім того, у порівнянні із попереднім роком, ціни на неї істотно знизились, приміром на 55 %. Нагадаємо, рік тому "Голос Карпат" інформував, як змінилась ціна на гречку . Сім місяців військових дій в Україні істотно позначились на економіці. У магазинах істотно, один за одним, "стали стрибати" в ціні ряд важливих продуктів. Насамперед, подорожчали крупи, в гречка у їх числі зайняла перше місце. Тоді крупа стала коштувати від 120 гривень за кілограм.

У деяких торгових точках й після дефіциту товарів, гречка не поспішала спадати в ціні. А ось такими "реактивними" цінами 2022-го дивували краян борошно й рис.

Подорожчала під час війни традиційна кухонна сіль, вона коштувала 95 гривень за упаковку. Почали набирати космічної вартості курячі яйця. Тема здорожчання цього продукту набула резонансу в мережі Фейсбук. Люди писали, що "яйця несуть дракони", "вони із космосу" тощо.

Раніше "Голос Карпат" інформував про ціну на баштанні, вирощені в теплих районах області.

Нагадаємо, Яблучний Спас: прикмети, традиції, заборони дня

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber