1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Кавуни Закарпаття - альтернатива Херсонським: теплі райони забезпечують обласні ринки смачним та дешевим смаколиком

423
Суспільство Закарпаття

Сезон баштанних у розпалі, головною смугастою ягодою завалені ринки ра супермаркети.

Кавуни Закарпаття - альтернатива Херсонським: теплі райони забезпечують обласні ринки смачним та дешевим смаколиком

У всіх регіонах держави наразі уже активно торгують однією з очікуваних й улюблених літніх ягід. Сезон баштанних у повному розпалі, торгують ними й на Закарпатських ринках.

Відзначмо, через підрив Каховської ГЕС на Херсонщині, який влаштувала російська армія 6 червня, плантації з кавунами в найсонячнішому українському регіоні пішли під воду.

Зібрати врожай багатьом фермерам через трагедію таки не вдалося. Унаслідок цього на початку сезону, замість баштанних з Херсонщини ринки держави заполонили кавуни імпортні із Туреччини, Азербайджану. Вони були не такими дешевими, як зазвичай цієї пори наші — херсонські, тому і попит на імпортну ягоду на початку був досить низьким.

Утім наразі в Україні уже активно торгують баштанними, які вирощують, окрім Херсонської, на Одещині, Миколаївщині, Черкащині тощо. Свої вітчизняні смугасті ягоди люди купують без менших побоювань, аніж солодкий імпорт із чималим вмістом нітратів.

На Закарпатті мають нагоду не перший рік уже смакувати не лише вітчизняними кавунами із інших сонячних областей, а й радіти своїй продукції. Наразі найбільше вирощують кавунів у найтепліших районах області - Виноградівщині та Берегівщині, де вони дозрівають найкраще.

На початку сезону баштанні коштували 25 гривень за кілограм. За такою ціною кавуни можна було придбати у фермерів. Водночас, ті самі смаколики в магазинах коштували врази дорожче.

Наразі на обласних ринках "смугастики" з Виноградівщини рекордно впали в ціні. Їх можна придбати від 8-9 гривень за кілограм. Покупці радо купують смачну, соковиту й доступну в ціні ягоду.

Нагадаємо, Мобілізаційний процес для більш вмотивованих патріотів: що цього разу придумали на законодавчому рівні? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber