На Закарпатті у розпалі гарячий процес консервації.
Поки літо надворі, умілі закарпатські газдині продовжують вперто закатувати у банки все те, що згодиться узимку й за чим не потрібно буде іти в магазин. Наразі краяни уже встигли запастися цьогорічним врожаєм фруктів та ягід із власних садів. Це малина та полуниця, смородина. Щодо останньої, то цьогорічний сезон для цих ягід у деяких районах області був не надто сприятливим. Ягоди скупо вродили, зокрема, на Перечинщині.
Минулого місяця врожай чорної смородини у цьому районі пошкодили несприятливі погодні умови. Кислотні опади, які випали тут ще у червні, стали причиною занепокоєння багатьох місцевих жителів, адже городина й садовина в результаті таких дощів пішли на нівець.
Хто ж не зумів зробити запаси чорною смородиною з власних садів через поганий врожай, були змушені купувати її за гроші із магазинів та ринків. Відзначмо, ціна ягід цьогріч значно вдарила по заощадженнях покупців, адже були майже за золотими цінами.
Чорна смородина теж в магазинах за кілограм цьогріч коштовула від 149 гривень. Чорниця на початку сезону коштувала 130 гривень за кілограм , а ціна на ожину варіювалась від 40 гривень за літр . Змусила братись за голови місцевих жителів і ціна за суницю. На початку сезону ягоди вартували майже 400 гривень за літр золота й золотіша
Та що там ягоди, не лише ними роблять запаси дбайливі краяни. Торішній рекорд цього сезону побили в ціні і ряд овочів - огірків й помідорів , що є ходовими сезонними овочами, з яких роблять смачні консервації. Більш дешевих помідорів, за ціною 25 гривень за кілограм, закарпатцям вдалось дочекатись минулого місяця. Люди спішили запастися томатами, адже у деяких жителів вони зчорніли й оипались із кущів через погану погоду. Жителі змушені були масово викидати томати з городів.
Окрім помідорів та огірків, ще одним із улюблених закарпатцями овочів є кабачки. Не залежно від того, що врожай кабачків цього літа у магазинах був теж не з дешевих, і кілограм цього овоча можна було купити від 44 гривень, більшість краян, таки, змогли дочекатись врожаю смачних кабачків, без нітратів та іншої хімії, з власних городів. Радіють врожаю і жителі Перечинщини, які уже встигли запастися консервацією на зиму зі своїх овочів та зробити навіть обожнювану гурманами кабачкову ікру. Це саме той актуальний продукт, відзначають місцеві газдині, який зараз можна собі дозволити. Адже рибна ікра, посміхаються, дорога, не для простого народу, тому з кабачків - один з економних та вигідних варіантів.
- Богу дякувати, цього року добре вродили у мене і огірки, і часник та цибуля, уже відклала, і маю достатньо хороший врожай кабачків, - розповідає пенсіонерка Ірина Михайлівна.
- Зробила чимало закруток зі своїх огірків, а зараз наготувала компоту із кабачками з ожиною, - дуже смачне, як ананаси, - каже газдиня. - Також зробила і кабачкову ікру, смакота, - розповідає Ірина.
- Я чорну ікру не купую із магазину, для мене добра і кабачкова. На нашу пенсію не накупуєш багато всього, тому крутитись потрібно біля городу, садити шось, аби мати своє.