1. Новини Закарпаття
  2. >

Військовий облік в Україні: чи можна вступити до університету без військового квитка

31.07.2023 18:07 Суспільство Актуально

Зараз, під час вступної кампанії багатьох цікавить питання, які документи потрібні для вступу.

Зараз, під час вступної кампанії багатьох цікавить питання, які документи потрібні для вступу.

Адже 2023 року для військовозобов’язаних осіб однією з вимог до зарахування є подання до приймальної комісії військово-облікових документів.

Адвокат Андрій Карпенко роз'яснив, чи можна вступити до вишу без військового квитка. Постановою №1487 Кабінет міністрів затвердив нові правила військового обліку, в яких визначений і порядок вступу до навчальних закладів.

У МОН України визначили ключові норми та основні новації Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Згідно з п. 2 Розділу XV Наказу МОН України #276 від 15.03.2023 р. кожний ВНЗ розробляє Правила прийому, в  яких обов'язково повинен міститися порядок надання вступниками військово-облікових документів.

Пункт 34 містить таке: "З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:

  • перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред'являтися (надаватися) з використанням мобільного застосунку Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки;
  • доведення до призовників, військовозобов'язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу (навчання);
  • надсилання у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів".

Тобто для вступу повинно бути достатньо приписного свідоцтва. 

Але ситуація дещо інша, якщо вступнику виповнилося 25 років і більше. Нещодавно нардепи ухвалили законопроєкт № 9281, яким зменшується граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку

Зниження призовного віку до 25 років означає, що на військовий облік військовозобов'язаних візьмуть 25 та 26 річних юнаків, що дозволить призивати їх в рамках загальної мобілізації. А військовозобов'язані повинні мати військовий квиток або тимчасове посвідчення. 

Тому за словами адвоката вступати до ВНЗ абітурієнтам від 25 років повинні дозволити з приписним посвідченням. А от для зарахування, найімовірніше, вимагатимуть тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. 

Як поведеться приймальна комісія ВНЗ, важко спрогнозувати, вважає Карпенко.

Нагадаємо, Українців попереджають про складний серпень для енергетики: подробиці 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:Подорожчає вже влітку?: експерт озвучив прогноз щодо здорожчання електроенергії
Читайте на ГК:Зеленський озвучив найгірший сценарій закінчення війни в Україні
Читайте на ГК:Постанова набрала чинності 3 квітня: одній категорії чоловіків дозволили виїжджати за кордон.