1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У закарпатців біда: люди втрачають один із найбільш актуальних та дорогих овочів

338289
Суспільство Закарпаття

На Закарпатті починає гнити городина.

У закарпатців біда: люди втрачають один із найбільш актуальних та дорогих овочів

Жителі регіону продовжують нарікати на несприятливі цьогоріч погодні умови, які істотно псують їхню городину.

Так, цьогоріч місцевим мешканцям величезних проблем завдали руді слимаки, що поїли ряд овочів й фруктів  , а ще більших проблем додалося, кажуть, після недавніх дощів.

Нагадаємо, напередодні ми писали, як "чорний дощ" попсував у закарпатців урожай помідорів й садовини .

Після опадів, які у народі ще називають "рудою", овочі, фрукти та ягоди у садах, розповідають господарі, стали істотно чорніти, а листя на них поскуручувалось. Почали сохнути плодові дерева й кущі смородини й агрусу. Що до останніх, на Перечинщині відзначають, що цьогоріч урожай агрусу та смородини, зокрема, чорної буде слабким. Наразі через погані погодні умови на Перечинщині люди масово викидають не лише понівечені помідори, які почорніли та стали гнити опісля дощів, але й один з актуальних та дорогих овочів на базарах та в магазинах - часник.

Відзначмо, ціни на цей продукт почали різко зростати ще із минулого року, опісля повномасштабного російського вторгнення в Україну. Тоді ціна овоча в магазинах стрибнула до сотні за кілограм.

Відтак на сьогодні у магазинах його можна придбати від 165 гривень за кілограм, що не дешево для пересічних покупців.

- Біда, не можуть люди протистояти ні слимакам, ні погоді. Одних труять, а вони як та хмара, звідкись беруться нові і нові, а погода із іншого боку б'є поганим врожаєм, - каже пані Олена.

- У нас уже люди повибивали із грядок зарання часник, бо став гнити після дощів. Торік набагато пізніше ми збирали врожай часнику, та погода притиснула. І я вибрала свій нещодавно, хороші головки, та десь є й підігнилі, - розповідає газдиня.

- Стараюсь постійно садити часник та цибулю на грядці, морковку і бурячок, аби мати запаси, не купувати із магазину. Торік посадила капусту, але її пошматували руді слимаки, тож цього разу не садила її, купую із магазину. Тепер подешевшала - 45 гривень головка, - відзначає газдиня.

Варто відзначити, напередодні Великодня цьогоріч ціна на капусту сягала 85 гривень за кілограм 

Нагадаємо, "Краще не йти до лісу, бо там можуть чатувати змії": свята, прикмети, традиції та заборони 8 липня

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber