1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Масове розкрадання та перепродаж: у Верховній раді вирішують "всипати перцю" залізним торгівцям

641 Суспільство Закарпаття

Збирачам залізяччя доведеться ретельно перевіряти й здавати металобрухт.

Масове розкрадання та перепродаж: у Верховній раді вирішують "всипати перцю" залізним торгівцям

В Україні пропонують передбачити кримінальну відповідальність за приймання у брухт залізничних деталей Можливість введення кримінальної відповідальності за приймання у брухт елементів залізничної інфраструктури та деталей рухомого складу розглядають наразі у Верховній Раді.

Про це заявив народний депутат, заступник голови комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко.

За словами народного обранця, необхідно передбачити кримінальну відповідальність за приймання у брухт елементів інфраструктури залізничного транспорту або деталей і вузлів залізничного рухомого складу «уповноваженими особами суб’єктів господарювання у фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання».

Також, на думку нардепа, врегульовуючи питання реалізації металобрухту, потрібно доповнити Кримінальний кодекс України новим положенням, яке посилило б відповідальність за знищення, підробку або заміну ідентифікаційних номерів на старих вузлах і деталях шляхом їх «омолодження» чи незаконного використання «двійників» (зміни року виробництва, країни призначення тощо).

Наголошується, що необхідно ввести додатково жорстку кримінальну відповідальність (у вигляді позбавлення волі) також до осіб, які займатимуться виготовленням нових транспортних засобів, шляхом використання вживаних деталей залізничної інфраструктури агрегатів, вузлів залізничного рухомого складу при виробництві нових транспортних засобів. Депутат зауважив, що дані законодавчі зміни відображені у зареєстрованих ним законопроєктах № 9066 та № 9067.

Такі дії на законодавчому рівні, переконаний депутат, зможуть вирішити питання з викраденням та перепродажем деталей залізничної інфраструктури збирачами металу.

Як інформує Економічна правда , нещодавно у пресслужбі української залізниці заявили про викриття схеми розкрадання майна компанії під час проведення ремонтів локомотивів. Працівники депо списували справні деталі локомотивів для їх реалізації стороннім організаціям.

Повідомлялося, що вже встановлено кілька фактів розукомплектування та розкрадання деталей. Це призвело до заподіяння збитків "Укрзалізниці" на понад 7 млн грн. Здебільшого викрадені елементи інфраструктури і рухомого складу здають на металобрухт, як зазначає нардеп, чи перепродують у вигляді запчастин.

Нагадаємо, Як потрібно вибирати iPhone: 5 важливих правил

Читайте також: