1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Від цієї отрути можна осліпнути: закарпатцям порадили бути украй обачними

18020
Суспільство Закарпаття

В Україну продовжують потрапляти неякісні овочі з Польщі.

Від цієї отрути можна осліпнути: закарпатцям порадили бути украй обачними

У попередніх публікаціях "Голос Карпат" уже писав про ряд товарів, що потрапляють у різні торгові точки держави із інших країн. Варто відзначити, із початком повномасштабного російського вторгнення чимало імпорту зарясніло у всіх областях України. Товаром з Італії, Чехії, Польщі, Туреччини й інших іноземних країн наразі майже завалені й магазини на Закарпатті. Що стосується Польщі, наразі це одна із країн, звідки на цей час відбувається активний процес постачання різного роду товарів, у тому числі й продовольчої сфери. Однак, віддаючи перевагу імпортному товару, жителям області наразі слід бути украй обачними й берегти власне здоров'я. Уже не вперше, до України потрапляє товар, небезпечний до споживання.

Зазначмо, насамперед жителів застерігали про небезпечне куряче м'ясо, яке виявилось зараженим сальмонелою. Небезпечний продукт виявили на Черкащині, звідти він міг потрапити і до інших областей України. Пізніше в Україні почали бити на сполох через ще одну небезпечну продукцію, а саме овочі. Отруту було знайдено у замороженій броколі. Товар потрапив до однієї з торгових точок столиці. Найперше про небезпеку застерігали в Одеській Держпродспоживслужбі. Наразі про той самий продукт, що може потрапити і в Закарпаття, або ж ймовірно й уже потрапив до якоїсь торгової точки, застерігають у Закарпатській Держпродспоживслужба. Ідеться про виявлення хлорпірифосу в експортованому броколі.

"Хлорпірифос виявили у заморожених суцвіттях броколі, що експортувались з Польщі (постачальник: Prosto Frosto Sp. z o.o., Katowice) до України (отримувач: ПП «Здоровий продукт», вул. Тростянецька 47/154, м. Київ, 02175). Якщо ви помітите даний товар в оббігу, негайно повідомте Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області про виявлення даного товару в обігу (вул. Минайська, 39 а, м. Ужгород, Закарпатська область, 88015, тел.: (0312) 64-71-79)", - йдеться у повідомленні.

Довідково:

Хлорпірифос - (ХПФ) є фосфорорганічним інсектицидом, який викликає дифузне ураження нейронів центральної нервової системи. Він належить до токсикантів — агоністів, що діють на специфічні рецептори.

Нагадаємо, раніше ми писали, що закарпатцям слід готуватись до жорстких наслідків після трагедії на Херсон.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber