1. Новини Закарпаття
  2. >

Імпортна їжа з отрутою від комах: закарпатцям слід бути обачними

08.06.2023 09:26 Суспільство ВАЖЛИВО

Жителів України застерігають про небезпечний продукт із Польщі.

Жителів України застерігають про небезпечний продукт із Польщі.

   Небезпечний товар завезли в Україну із Польщі. Про це інформують у Головному управлінні Держспоживслужби в Одеській області.

   Небезпечним наразі продуктом із Польщі, ввезеним в Україну, є заморожені суцвіття броколі, оброблені хімічним препаратом хлорпірифосу (призначений для знищення комах).

    Отримувачем є підприємство, яке займається оптовим продажем заморожених продуктів в Одесі. заморожені суцвіття броколі, оброблені хімічним препаратом хлорпірифосу (призначений для знищення комах - ред.).

"До Головного управління надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 5 червня 2023 року №2023.3251-fup2 стосовно виявлення хлорпірифосу у заморожених суцвіттях броколі, що експортувались з Польщі", - сказано у повідомленні.

    Отримувач - підприємство, яке займається оптовим продажем заморожених продуктів в Одесі – ПП "Здоровий продукт".

"Звертаємося до операторів ринку: у разі виявлення вказаного вантажу в обігу просимо повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області".

    Куряче м'ясо із Польщі із сальмонелою

    Цьогоріч небезпечні товари із Польщі уже не вперше потрапляють до України. Раніше "Голос Карпат" інформував про неякісне куряче м'ясо, заражене сальмонелою, що також було ввезено в Україну із Польщі. Небезпечний продукт міг потрапити в будь-яку торгову точку держави, тому людей застерігали бути обачними під час покупок.

    До слова, цьогоріч прикрий випадок у результаті отруєння консервою, зараженою ботулізмом, зафіксували на Берегівщини. Після з'їденої кільки місцевий житель опинився в лікарні під наглядом медиків.

    Варто відзначити, в ході повномасштабного російського вторгнення в Україну, супермаркети і магазини почали рясніти чималим асортиментом іноземних товарів. Серед них макарони, консерви, м'ясна й рибна продукція з Польщі, Італії, Франції, Чехії та Туреччини. Такий імпорт заполонив і закарпатські торгові точки, де наразі вже закордонного навіть більше, розповідають покупці, аніж свого вітчизняного. Втім, люди звикають до всього й до імпорту.

Нагадаємо, Без паніки: відомо як підрив Каховської ГЕС вплине на вартість продуктів

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)