1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Окупанти спричинили в Україні техногенну катастрофу: як змінюється ситуація на Херсонщині

164

Підрив Каховської ГЕС можна прирівняти до тактичного ядерного удару - InformNapalm

Окупанти спричинили в Україні техногенну катастрофу: як змінюється ситуація на Херсонщині

OSINT-дослідники міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm стверджують, за своїми екологічними та економічними наслідками руйнування Каховської ГЕС для України можна прирівняти до наслідків використання тактичної ядерної зброї 5-10 кілотонн.

Як повідомили в InformNapalm, фактори такого руйнування фактично ідентичні ядерному вибуху, окрім радіаційного забруднення:

  • евакуація населення, руйнування підприємств і об'єктів зі шкідливими та отруйними речовинами (хлор, аміак, нафтопродукти тощо);
  • руйнування об'єктів водопостачання, каналізації, електропостачання, коллапс продуктової і медичної логістики;
  • забруднення частини акваторії Чорного моря та інші наслідки. 

"Згідно Женевської конвенції, дії щодо руйнування дамб є воєнним злочином та можуть бути прирівняні до використання зброї масового знищення", - наголошують експерти.

Рівень води в Херсоні внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС вже піднявся на два метри. "Критичний момент" підняття води експерти прогнозують за 24 години. Про це на брифінгу повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін, пише ТСН.

За словами голови ОВА, у найгіршому випадку можна очікувати підняття рівня води до п’яти метрів.

"Зараз ми бачимо підвищення рівня води в місті Херсоні, близько двох метрів. Орієнтовно, ця межа може підвищитись ще на метр. Тобто плюс три метри – максимальне, що може відбутися при такому витоку води. … Є загроза більшого підмиву гідростанції. Якщо це станеться, то буде зруйновано дамбу і близько за годину ми можемо побачити в Херсоні на ще плюс три метра підвищення рівня води (загалом плюс п’ять метрів – УНІАН)  і це вже критична ситуація. На зараз такої ситуації немає. Це найгірший варіант, який може бути", – пояснив Прокудін.

Після максимального підняття  вода піде в лиман та море і ситуація буде поліпшуватися, прогнозує Прокудін.

Постраждалих внаслідок катастрофи наразі  немає, евакуація населення триває.

"Ми бачимо лише один критичний момент – це мікрорайон Острів в Херсоні, де натепер евакуйовано більше 800 людей. Також є один населений пункт в Тягінській громаді, це село Тягинка, де мали евакуювати 20 осіб. Але вони внутрішньо переміщені особи, не хочуть зараз виїжджати. Тільки 6 людей згодились на евакуацію. 20 домів там підтоплено. І село Бургунка, одна вулиця, там також люди ВПО", – розповів голова Херсонської ОВА.

Внаслідок підриву російськими військовими дамби Каховської ГЕС рівень води в акваторії Миколаєва станом на 12:00 піднявся на 18 сантиметрів, повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

"Наразі небезпеки підтоплення немає. Стежимо за ситуацією. Буду періодично оновлювати для вас цифри", - зазначив міський голова

Варто зазначити, що Миколаїв розташований на місці злиття рік Південний Буг та Інгул, які впадають у Бузький лиман, а вже той через 47 кілометрів зливається з Дніпром в районі окупованої Кінбурнської коси. 

У свою чергу прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що на сьогоднішньому засіданні уряд виділив 120 млн грн Держагенству водних ресурсів для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою.

"Вода буде подаватися руслом річки Інгулець у спеціальному режимі роботи. Проєкт дозволить досягнути необхідних показників якості питної води та повернути її подачу в місто", - зазначив Шмигаль.

Через підрив Каховської ГЕС є ризики підтоплення енергооб’єктів на Херсонщині, зокрема Херсонської ТЕЦ.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики України.

"Через підрив дамби є ризики підтоплення енергооб’єктів на Херсонщині, зокрема Херсонської ТЕЦ. Через підтоплення у місті вже знеструмлено майже 12 тисяч споживачів (р-н "Острів"), можливі проблеми з водопостачанням. Готуються превентивні антикризові заходи", - йдеться у повідомленні.

Крім того, попри поступове зниження рівня води, прямої загрози для Запорізької АЕС немає. Експерти "Енергоатому" постійно моніторять ситуацію.

Нагадаємо, Представництво ЄС вже працює з партнерами над допомогою Каховській ГЕС, - Маасікас

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber