1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті виживають на "білих трофеях": відома ціна таких заробітків

12162
Суспільство Закарпаття

У лісах Закарпаття знаходять цінні трофеї.

На Закарпатті виживають на "білих трофеях": відома ціна таких заробітків

    Цьогоріч в регіоні у розпалі сезон тихого полювання. Краяни із різних районів області діляться фото своїх перших знахідок - білих грибів. І хоч зі слів грибарів, урожай перших білих, зазвичай із "мясцем", усе ж вдається натрапити на здорові білі смаколики

    Білі гриби жителі краю уже збирають на Перечинщині, Мукачівщині, Свалявщині, Міжгірщині тощо. Любителі тихого полювання із самого ранку спішать до лісів, аби на обід вже принести до домівок ароматних трофеїв. Утім, аби мати удачу у ході тихого полювання, як відзначають знавці, треба знати місця.

    У досвідчених грибарів цих "удачливих" місць є багато. На Закарпатті професіонали в цій справі "нюхом чують", де заховались цінні смаколики, в тому числі й червонокнижні екземпляри. На Перечинщині за білими грибами полюють цієї пори, зазвичай, ближче до Полонини Руної. Багато грибів цьогоріч вродило у Турянській долині - у Вільшинках, Туричках та Туриці. Доволі скупо із першими літніми грибами зараз у Тур'я-Реметі, але все ж, люди знаходять дари лісів у тамтешніх лісах. Найбільш грибними на білі гриби на Туряншині є урочища "Полунця", "Коблики", "Ниви".

    Торік, гриби дуже рясно вродили у цій місцевості, кажуть селяни. Приходило дуже багато туристів та грибників з інших сіл, щоб погрибарити у місцевих лісах. Відзначмо, білі гриби, які в регіоні ще величають білим Карпатським золотом, - рятують чимало закарпатських сімей у фінансовому плані. Бозна яких грошей на грибах не заробляють, як зізнаються нам грибарі, але часом, коли багатий сезон, то вдається підзаробити на смаколиках з лісу від 5000 - 10 000 тисяч.

    Грибарять цілими сім'ями. Йдуть по гриби навіть з ночівлею. Труд не легкий, але й без нього - не вижити, коли усе в магазинах дорожчає, а зарплати мізерні. Наразі перші літні гриби закарпатці уже продають на місцевих базарах. Нині за кілограм лісової краси грибники просять 60-70 гривень. Щоправда попит на перші білі гриби наразі доволі низький. Найбільшим попитом користуються білі осінні гриби.

Нагадаємо, В Україну прийде похолодання з дощами: синоптики розповіли про погоду до кінця тижня

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber