1. Новини Закарпаття
  2. >

«Ворожий «Град» загорівся і хаотично обстріляв своїх ж позиції»: «Кеп» зі 128 бригади розповів про знищення ворожої техніки (ФОТО)

24.05.2023 22:57 Суспільство

Історія офіцера артилерійського підрозділу, який мужньо боронить нашу країну.

Історія офіцера артилерійського підрозділу, який мужньо боронить нашу країну.

Історію з рубрики 128 бригада в обличчях у соцмережі Фейсбук розмістила на своїй сторінці 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада.

"Бити ворога – наша рутинна робота. Ми так звикли до неї, що й не звертаємо особливої уваги на чергову знищену ціль. Але бувають випадки, які запам’ятовуються. Один із останніх – ворожа реактивна система залпового вогню (РСЗВ) «Град». Наша гармата не призначена для ураження «Градів», її ефективна стрільба – 15,2 кілометри, тоді як «Гради» ведуть вогонь реактивними снарядами на відстань від 20 кілометрів. Тобто, РСЗВ дуже рідко потрапляє в зону нашої досяжності. Але цього разу реактивна система підійшла близько – на 12 кілометрів від нашої гармати. Думаю, вони хотіли накрити щось позаду нас, у тилу. І ми їх покарали.

Це була командна робота. Аеророзвідка засікла, як ворожий «Град» виїхав на позицію й готується до відкриття вогню, а ми оперативно відпрацювали по цілі. Не можна було гаяти ні хвилини, тому я прийняв рішення й дав команду «До бою». Весь процес ми бачили за допомогою дрона онлайн. Перший снаряд ліг ліворуч ворожої машини, метрів за 10. І особовий склад моментально кинувся врозтіч. Метрів за 250 їх чекала тентована вантажівка, в яку вони заскочили й рвонули геть, кинувши бойову машину. Звичайно, ми не могли залишити таку жирну ціль просто так, тому продовжили вогонь. Коректура з дрона була мінімальна, снаряди лягали дуже кучно. Кількома пострілами «перехрестили» ціль (снаряди лягли правіше, спереду й позаду), а потім – пряме влучення в капот, який підлетів угору метрів на 50. Машина загорілася, а як тільки вогонь дібрався до пакета зі снарядами, ті почали хаотично стріляти в напрямку передових позицій ворога. Я тоді ще подумав, що був би щасливий, якби ті снаряди впали на передній край самих росіян. І через кілька днів командири піхотного підрозділу, який ми прикривали, розповіли, що снаряди влучили у ворожий опорний ротний пункт. Тобто, ми зробили подвійну роботу – знищили «Град», який у підсумку накрив вогнем самих же росіян.

А буквально за кілька днів до того наша гармата знищили ворожий бліндаж. За даними розвідки, це був командно-спостережний пункт батальйону. Пристрілку вели з колегами з іншого підрозділу. У результаті – чотири влучення в ретельно замаскований і укріплений бліндаж.

Наша робота – комплексна. Без аеророзвідки артилерія може бути ефективною в рідкісних випадках, якщо збіжаться ідеальні умови – ідеальна техніка, ідеальна погода, ідеальні снаряди і ідеальний розрахунок гармати. Але в реальних бойових діях такий збіг буває дуже рідко, ось чому ми розраховуємо на аеророзвідку, яка є нашими очима. Коли команда працює чітко й злагоджено, маємо ефективний результат", - розповів Олексій з позивним «Кеп».

Нагадаємо, раніше ми писали, що бійці 128 бригади Закарпаття показали знищення ворожого “Граду”.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте на ГК:Румунські прикордонники знайшли тіла ще двох мертвих українців: повідомили шокуючі обставини трагедії
Читайте на ГК:Річки Закарпаття сповнені сюрпризів: в одному з районів поселилися нові водні істоти (ФОТО)
Читайте на ГК:Куля в голову - миттєва смерть: на Закарпатті прикордонник під час погоні застрелив чоловіка