1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні підвищать пенсії: відомо, хто та коли може розраховувати на надбавку

17.05.2023 21:39 Суспільство Актуально

Пенсії в Україні 2023 року вже збільшували двічі – у березні та квітні.

Пенсії в Україні 2023 року вже збільшували двічі – у березні та квітні.

В Україні в умовах війни не лише продовжать виплачувати пенсії, а й проводять їхню індексацію. Стало відомо, хто може розраховувати на підвищення виплат влітку, пише ТСН.

Цього року вже двічі підвищували виплати, третє підвищення заплановане на липень.

Навесні не індексували пенсії державних службовців, науковців та працівників органів місцевого самоврядування. Виплати працюючим пенсіонерам автоматично перерахували, але громадяни поки що не отримали підвищених сум. Вони отримають надбавки одразу за три місяці – травень, червень та липень – у липні. Справа в тому, що органи Пенсійного фонду отримають звітну інформацію за перший квартал 2023 року лише у другій половині травня.

Кому підвищать пенсії влітку 2023 року

У другий місяць літа перерахують пенсії державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування та вчених. Розмір їх виплат після індексації має збільшитись на 19,7%. Для кожного громадянина це підвищення у грошовому еквіваленті буде різним.

Пенсіонери, яким виповнилося 70 років, отримуватимуть надбавку за вік – у розмірі 300 грн. Громадяни віком від 75 років отримають доплату 456 грн, а від 80 років – 570 грн. Щомісячні компенсаційні виплати для пенсіонерів віком від 70 років збережуться у тому ж розмірі у 2023 році, якщо їхня пенсія не перевищує 10 340 грн.

Українці на окупованих територіях отримають пенсії автоматично, без звернення до відділень ПФУ. У квітні набув чинності закон, за яким жителям захоплених територій пенсія призначається незалежно від дати звернення.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Укренерго звернулося до українців.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте на ГК:В Україні схвалили заборону на деякі види дизельних авто: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Таємниці заховані під шаром землі: на Заході археологи виявили моторошні та рідкісні знахідки (ФОТО)
Читайте на ГК:Укрзалізниця вирішила економити електроенергію на найбільших вокзалах України: відома причина