1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Зміни до закону про мобілізацію: юрист розповів, кого призиватимуть

304 Суспільство Україна

В Україні не вщухають розмови довкола намірів зменшити граничний вік призовників з нинішніх 27 років до 25.

Зміни до закону про мобілізацію: юрист розповів, кого призиватимуть

Адвокат Тарас Никифорчук у своєму YouTube-каналі пояснив, що йдеться про проект закону Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" №9281, пише УНІАН.

За його словами, після зниження граничного віку призовників до 25 років з'явиться досить серйозна велика група молодих людей, яких можна буде призвати до Збройних Сил України.

"Відповідно, ось така сумна досить новина в тому плані, що вони (влада, - УНІАН.) вважають, то що це війна ще буде, на жаль, тривати довго", - вважає Никифорчук.

Він нагадав, що в Україні подовжили воєнний стан і мобілізацію до 18 серпня 2023 року. 

Адвокат також нагадав, які категорії чоловіків в Україні мобілізують у травні 2023 року. І наголосив, що чоловіки віком 18-27 років не можуть бути примусово мобілізовані, якщо вже не проходили строкову службу (службу за контрактом - для жінок), але вони можуть добровільно підписати контракт з підрозділами Сил оборони України.

Зниження призовного віку в Україні до 25 років

Нагадаємо, Міністерство оборони України розробило зміни до законодавства щодо зниження граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років.

Як пояснили у відомстві, відповідні зміни продиктовані тим, що під час дії правового режиму воєнного стану відсутня потреба в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років.

Нагадаємо, На Закарпатті навколішки прощались із загиблим молодим захисником (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: