1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Віком від 18 років: для закарпатців озвучили важливе звернення

317
Суспільство Закарпаття

Мешканців області закликають не бути байдужими.

Віком від 18 років: для закарпатців озвучили важливе звернення

У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові. Про це Суспільному 26-го квітня повідомила виконувачка обов'язків директора медзакладу Мирослава Хрипак. За її словами, потрібна кров усіх резус-мінус та донор тромбоцитів AB (ІY) мінус (четверта резус-негатив).

"Станція переливання закликає жителів області здати кров. Потрібна кров усіх груп резус-мінус. Також потрібен донор тромбоцитів AB (ІY) мінус (четверта резус-негативна)", — розповіла Мирослава Хрипак.

Здати кров можуть всі охочі в Закарпатській обласній станції переливання крові з понеділка до п'ятниці з 9:00-14:00 за адресою м.Ужгород, вул. Льва Толстого, 15.

Хто може бути донором крові і як готуватися до здачі крові — поради МОЗ

Донором крові в Україні може бути людина віком від 18 років, вагою від 50 кг.

Абсолютні протипоказання для донорства крові та її компонентів

Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з інфекційними, паразитарними та соматичними захворюваннями: СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс, гепатит, туберкульоз, бруцельоз, злоякісні новотвори, хвороби крові, органічні захворювання ЦНС, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання, органів травлення, захворювання печінки та жовчних шляхів, захворювання нирок, шкіри тощо.

Також для донорства крові та її компонентів є тимчасові протипоказання. З повним переліком протипоказань можна ознайомитися на сайті МОЗ.

Нагадаємо, раніше ми писали, що на Закарпатті виявили порушення у природоохоронній сфері.

Читайте Голос Карпат у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber