1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Пора готуватись, вони золоті": у закарпатців почалась масова метушня

19.04.2023 20:30 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Закарпатці розпочали підготовку до одного із важливих сезонних процесів.

Закарпатці розпочали підготовку до одного із важливих сезонних процесів.

Жителі області вже на повну розпочали садити картоплю. Наразі до одного із важливих процесів, що потребує мозолів, терпіння й матеріальних затрат,  почали готуватись на Перечинщині.

Поодинокі господарі вже посадили картоплю поряд з обійстями напередодні Великодня. Утім, гарячий процес із саджання у землю "другого хліба", традиційно набирає масштабів уже по святах. Зазвичай, закарпатці не надто спішать садити картоплю зарано. Земля, кажуть господарі, має бути сухою й прогрітою, щоб родив урожай. У вологу й холодну землю картоплю не варто саджати. Найкращий період садити картоплю, як відзначають краяни, початок травня або ж кінець квітня. Проте, чимало господарів уже активно взялися до справи.

Та садіння картоплі потребує не тільки міцної спини й сильних рук, а й фінансової спроможності. Відзначмо, щороку, роботи з висаджуванням "другого хліба", куди входить поетапна обробка землі з використанням спеціальної техніки, "тягнуть" із людських гаманців від 1000 гривень і більше. Така затратність найбільше відчутна на заощадженнях пенсіонерів, у яких від держави не надто високі доходи, в середньому - це дві тисячі пенсії.

Цьогоріч зорати земельну ділянку, щоб посадити картоплю, буде потрібно викластись в чималу суму. Нині за сотку в людей просять від 60 гривень. 600 гривень за десять соток. Посадити картоплю за механічною саджалкою теж обійдеться приблизно у стільки ж, а плюс витрати на добрива - ще мінус 400 - 500 гривень у гаманцях.

- Пора готуватись уже, садити.  У нас уже повним ходом садять картоплю, - розповідає пані Марія. - Але не дешево буде з посадкою. Дорого просять, 60 гривень за сотку. А у мене 17 сотин біля хати, наробитись потрібно,- відзначає ґаздиня.

- Золоті наші крумплі й не є що казати. Але мусай садити про себе, дуже дорого все купувати, як зарплати малі, - констатує Марія. - Економлячи на магазинному та базарному, люди обробляють городи та ниви, щоб посадити й посіяти й мати свій урожай.

Нагадаємо, раніше ми писали, що закарпатцям підготували шокуючу несподіванку.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Були в шоці від побаченого: надзвичайна ситуація “сполошила” місцевих жителів (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Одне свято й переплутані дати: на Закарпатті римо-католики й греко-католики відзначають Великдень разом