1. Новини Закарпаття
  2. >

В Раді знову взялися за впровадження ідеї накопичувального пенсійного забезпечення

18.04.2023 14:32 Суспільство Актуально

Роботодавців можуть зобов’язати сплачувати накопичувальні пенсійні внески, проте ставку ЄСВ не знижуватимуть

Роботодавців можуть зобов’язати сплачувати накопичувальні пенсійні внески, проте ставку ЄСВ не знижуватимуть

Пише Ліга. Закон

Українцям вже у 2023 року хочуть надати можливість формувати обов'язкові особисті пенсійні накопичення, за рахунок яких вони у майбутньому одержать додаткове, до їх пенсій із солідарної системи, джерело пенсійних виплат.

Тож група нардепів зареєстрували відповідний законопроект № 9212 від 17.04.2023 року.

Ним передбачено встановити обов'язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років та обов'язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь таких найманих працівників.

Роботодавці сплачуватимуть 1% у 2023, 1,5 %; у 2024, 2 % у 2025 роках від розміру заробітної плати працівників, а держава буде співфінансувати такі внески на паритетних засадах за рахунок коштів Держбюджету.

Водночас розмір ЄСВ, який сплачують роботодавці, не зміниться, а накопичувальний внесок включається до складу ЄСВ.

За бажанням працівника, розмір його самостійних внесків може бути збільшено.

Держава буде співфінансувати такі внески на паритетних засадах в межах 3% від розміру середньої зарплати за видами економічної діяльності у середньому по економіці.

Такі ж умови державного співфінансування пропонуються також для участі в системі для фізичних-осіб підприємців та самозайнятих осіб, яка є добровільною.

Кошти накопичувальної системи становитимуть власність учасників системи у розмірі, накопиченому на їх індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунках, а у випадку смерті особи право власності на пенсійні заощадження переходять до її спадкоємців.

До слова, буде діяти комбінована модель функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка передбачає акумулювання внесків в уповноваженому пенсійному фонді, створеному державою, на період до 31.12.2025 року, після чого учасник системи може обрати для себе буд-який авторизований недержавний пенсійний фонд, куди будуть сплачуватись внески на його користь та формуватись пенсійні накопичення.

 

Нагадаємо, Хотів перетнути кордон у вентиляційній шахті потяга: на Львівщині стався курйозний інцидент (ВІДЕО)

Бограч у квітні подешевшав: у скільки обійдеться приготування смаколику

Весна прийшла: Мукачево вкрилося цвітом японської вишні