1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На них також почали "полювати": на Закарпатті повістки вручили в одному з освітніх закладів

200258
Суспільство Закарпаття

В Україні продовжено військовий стан та повних ходом йде мобілізація чоловіків.

На них також почали "полювати": на Закарпатті повістки вручили в одному з освітніх закладів

Тему загальної мобілізації в Україні й загалом на Закарпатті "Голос Карпат" уже порушував не один раз. Попереднього разу ми інформували читачів щодо петицій на тему призову до армії.

Деякі з них вже підписані Президентом Зеленським.

Одна із важливих петицій наразі - про добровільну демобілізацію українських військових.

Останнім часом мобілізація в Україні набирає масштабів. Людям вручають повістки повсюди - на ринках, в автобусах, просто на вулицях й навіть похоронах.

А от не так і давно поліцейські разом із військовими зробили візит до одного з популярних курортів на Львівщині, де туристів ловили прямо на спусках.

У соцмережах йдуть різні дискусії щодо процесу мобілізації та активних "відловів" чоловіків. Люди пишуть про чимало порушень зі сторони ТЦК, й одне із таких - взяття силою військовозобов'язаного.

Наразі в Україні військовий стан продовжено до 20 травня. А тим часом чоловікам у різних регіонах і далі продовжують вручати повістки й мобілізовувати. Відомо, що активний нині процес відбувається і у найзахіднішому регіоні держави - на Закарпатті. Зі слів очевидців, призовників нині шукають уже й в освітніх закладах області. Зокрема, днями повістки вручили й викладачам одного із місцевих ліцеїв. Мова іде про Мукачево, 10 повісток було вручено працівникам освітнього закладу. Більше деталей очікуйте згодом.

Відзначимо, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають: наукові й науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають учене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно в закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Важливо пам’ятати, що отримати відстрочку від призову на підставі статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” можна лише до моменту набуття статусу військовослужбовця. Після зарахування до військової частини подати заяву про відстрочку не вдасться, навіть якщо є для цього підстави.

Законопроєкт 8117 щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації педагогічним працівникам, які працюють у закладах дошкільної та позашкільної освіти, підтримано більшістю комітетів Верховної Ради України, але все ще не розглянуто Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, який визначено головним із його розгляду.

Нагадаємо, "Зідруть ще й із того": жителям області варто бути готовими до чергових "сюрпризів" від влади

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber