1. Новини Закарпаття
  2. >

Українців попереджають про небезпечне куряче м’ясо завезене з Польщі

17.03.2023 20:52 Суспільство ВАЖЛИВО

У курячих чвертях було виявлено сальмонелу.

У курячих чвертях було виявлено сальмонелу.

В Україну з Польщі завезли небезпечний для здоров'я людини продукт.

Про це розповіли в Івано-Франківському районному управлінні ГУ Держпродспоживслужби. Повідомлення про небезпечний продукт надійшло через систему RASFF.

Ідеться про бактерію Salmonella enterica ser. Enteritidis. Під час перевірки продукції сальмонелу виявили у двох із п'яти зразків.

Наголошується, що виробник продукції – Cedrob SA Трейдер – AMP Logistyka Sp. z o.o., а отримувач – ТОВ "Візія Трейд" у Черкасах. У відомстві попередили реалізаторів товарів, що у разі виявлення небезпечної куртини їм варто повідомити відповідні органи.

Більшість сальмонел, включно зі згаданим видом, патогенні як для людини, так і для тварин і птахів. Бактерії є збудниками сальмонельозу. Більшість випадків цього захворювання протікає у легкій формі, проте іноді сальмонельоз може становити загрозу для життя. Для хвороби зазвичай характерні підвищення температури, біль у животі, діарея, нудота.

При цьому в соцмережах поширюються маніпуляції, що небезпечну курятину з Польщі нібито було завезено в Україну навмисне. Як з'ясували аналітики проєкту VoxCheck, це твердження не відповідає дійсності.

З'ясувалося, що польська компанія виступала лише посередником між компаніями Єгипту й України. Про навмисну спробу отруєння взагалі не йдеться, оскільки загалом єгипетський виробник постачав м'ясо також у Латвію, Анголу, Екваторіальну Гвінею, Ліберію та Коморські острови. Усі країни-отримувачі отримали повідомлення з проханням вивести отриманий товар із ринку.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українець замість купленого «IPhone 13» отримав коробку з пластиліном.

Читайте на ГК:ІТ кластер Закарпаття та Українська ІТ-Асоціація об'єднують зусилля: потужна співпраця забезпечить розвиток інформаційних технологій
Читайте на ГК:Смарт-мобілізація та електронний рапорт: в Україні запроваджують глобальні зміни для військових
Читайте на ГК:Отруйний овоч уже на полицях магазинів: закарпатців попереджають про небезпечний продукт привезений з Польщі
Читайте на ГК:Мобілізація з 25 років: ТЦК в Україні починають працювати за новими правилами
Читайте на ГК:Кров холоне від подробиць: чоловік звіряче вбив, обезголовив і відрізав язика пенсіонеру у якого винаймав житло (ФОТО)
Читайте на ГК:Ракетний удар по бійцях 128-ї закарпатської бригади: шокуюча версія трагедії
Читайте на ГК:Міжнародний день совісті та річниця створення першої Конституції: відомо, яке свято сьогодні відзначають українці та в чому його унікальність