1. Новини Закарпаття
  2. >

Штраф до 21 тис. грн: закарпатців "каратимуть" за шкоду природі

17.03.2023 13:39 Суспільство

Закарпатців закликають не спалювати суху рослинність і сміття

Закарпатців закликають не спалювати суху рослинність і сміття

Про це інформує Закарпатська обласна державна адміністрація.

Упродовж березня-жовтня минулого року у природних екосистемах та лісових угіддях області зафіксували 2 536 пожеж, площа випаленої землі перевищила 3,6 тис. га.

«Зважаючи на статистику та наближення періоду польових робіт, Державна комісія з питань ТЕБ на НС затвердила низку заходів, щоб запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, масових пожеж у лісах, сільгоспугіддях тощо», – прокоментував перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

Саме тому закарпатців закликають не розводити багаття в лісових масивах та рекреаційних зонах, не випалювати стерню, суху рослинність та сміття на землях лісового фонду, торфовищах, лісосмугах, уздовж доріг тощо. Також у період високої пожежної небезпеки просять обмежити відвідування лісів і лісопаркових зон та в’їзд транспортних засобів на ці території.

Правоохоронні органи ретельно відстежуватимуть випадки спалювання сухостою, а порушники будуть нести покарання. В умовах дії воєнного стану такі дії можуть прирівнюватися до диверсійної діяльності. За порушення законодавства передбачені штрафи для громадян від 3 060 до 6 120 грн, для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.

«Пожежі в екосистемах – це справжнє лихо для навколишнього природного середовища. Вогонь знищує рослинний і тваринний світ, а після цього спалена ділянка ще довго не може відновитися. Водночас продукти згорання сухої трави серйозно шкодять і людському здоров’ю», – зауважив перший заступник очільника краю.

Читайте на ГК:«Мене бісить наратив «Людолови з ТЦК! Ухилянти з ТЦК! Псують піксель…»: головний сержант «Вуйко» про війну та ставлення до ТЦК (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Банальна перевірка врятувала від незліченної кількості смертей: на Закарпатті інформують про рейд у багатоквартирних будинках
Читайте на ГК:Порушення на мільйони: митниця Закарпаття зафіксувала близько 300 випадків злочинів за перші місяці 2024 року