1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні готують зміни до порядку виїзду за кордон деяких чоловіків: що відомо

16.03.2023 12:09 Суспільство Актуально

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що тепер для виїзду за кордон діячі культури мають підтверджувати наявність військового обліку в організації, контракти, а після п

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що тепер для виїзду за кордон діячі культури мають підтверджувати наявність військового обліку в організації, контракти, а після п

Про це він сказав в етері телемарафону, цитує «Громадське».

За словами Ткаченка, Мінкульт розробив зміни до порядку виїзду артистів, художників і журналістів, де є кілька ключових моментів. Зокрема ця категорія громадян має подавати підтвердження, що в їхніх організаціях ведеться військовий облік, та надавати контракти, які підтверджують мету виїзду.

Міністр зазначив, що якщо поїздка передбачає промотування країни чи збір коштів, то згодом має бути надано звіт, так само як і в разі дипломатичних візитів. Такий виїзд не може тривати понад 60 днів, наголосив Ткаченко.

Що передувало?

У мережі набуло резонансу інтерв'ю зі стендап-коміком Андрієм Щегелем, у якому артист розповів, що виїхав з України за тимчасовим дозволом від Мінкульту, але вирішив залишитися за кордоном. Він заявляв, що в Україні отримав три повістки, але військкомів не боїться. Казав, що виїхати за кордон зміг як артист, отримавши від Мінкульту тимчасовий дозвіл.

У Міністерстві зазначили, що сприяють виїзду за кордон митців, художників, артистів, журналістів тощо, але через такі випадки, як зі Щегелем, «ситуація для тих, хто справді боронить Україну на культурному фронті, ускладнюється».

У відомстві засудили дії коміка й анонсували посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку. Мінкульт передав на затвердження уряду жорсткіший порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку.

Читайте на ГК:Пішла піна з рота: на Заході України 2-річний хлопчик прокусив капсулу для прання
Читайте на ГК:Їздить маршрутом Київ-Львів: в мережі показали швидкісний двоповерховий чеський потяг (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Близько 50 мільярдів: через борги за комуналку постачальники почали масово подавати в суд на українців