1. Новини Закарпаття
  2. >

Адвокат дав поради українцям, яким намагаються вручити повістку

11.03.2023 09:03 Суспільство Актуально

Якщо вас примусово затримали й доставили до ТЦК без складання протоколу, вимагайте адвоката.

Якщо вас примусово затримали й доставили до ТЦК без складання протоколу, вимагайте адвоката.

В Україні триває масова роздача повісток на вулиці та в громадських місцях. Тож адвокат Роман Сімутін склав пам'ятку для українців, як спілкуватися з представниками Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), або ж просто "військкоматів", як називають їх у народі.

У своєму YouTube-каналі правник розповів, що документи на підставі зазначених 6 пунктів 32 статті Закону України про Нацполіцію може перевірити лише представник поліції, який перебуває з працівником ТЦК. 

Якщо ж вам не повідомили причину перевірки, документи не надавайте. Відмовка на кшталт "у нас воєнний стан" - не підстава, каже адвокат. Документи ви можете не передавати у руки, а просто показати. 

Потім, продовжив Сімутін, може виникнути ситуація, коли на громадянина України почнуть тиснути за відмову показувати документи й говоритимуть, що будуть складати акт про відмову від вручення повістки. Але якщо ви не надали документи, такі дії незаконні. Й затримати за відмову від отримання повістки вас не мають права, каже адвокат.

Він наголосив, що у жодному разі не потрібно ображати представників ТЦК й поліції, бити їх, матюкати. Адже це вже - законна підстава для затримання.

"Якщо вас примусово затримали й доставили до ТЦК без складання протоколу, вимагайте адвоката, бо це незаконно. Нічого не підписуйте до його прибуття. Якщо запросять двох понятих, пишіть у протоколі: затримання незаконне, відмовляють у наданні правової допомоги", - заявив Сімутін.

Також він додав, що затримання не може бути тривалішим за 3 години. І відлік починається з моменту, коли до вас підійшли представники ТЦК і поліції. Якщо не відпускають, ви без адвоката, телефонуйте за номером 102.

Нагадаємо, Відомий вчений пояснив, що насправді приховано у гімні України 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Для українських школярів хочуть запровадити електронний реєстр: кого це торкнеться та що потрібно знати батькам
Читайте на ГК:СБУ затримала екснардепа-«регіонала» на спробі втечі з України
Читайте на ГК:Мобілізація по-новому: хто отримає право на відстрочку за новим законопроєктом