1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Була втрачена майже вся нижня щелепа: на Закарпатті вперше провели унікальну реконструкцію обличчя (ФОТО)

09.03.2023 22:31 Суспільство

Лікарі Ужгорода, Львова та міст США застосували метод аутотрансплантації.

Лікарі Ужгорода, Львова та міст США застосували метод аутотрансплантації.

Вперше на Закарпатті провели реконструкцію обличчя методом аутотрансплантації. Пацієнту трансплантували частину малогомілкової кістки, — повідомив Суспільному завідуючий відділення щелепно-лицьової хірургії Закарпатської обласної клінічної лікарні Олег Лесів.

Операцію провели в Закарпатській обласній клінічній лікарні імені Андрія Новака щелепно-лицеві та мікросудинні хірурги, хірурги та ортопеди Ужгорода, Львова та міст США. Оперували чоловіка, який отримав балістичні травми обличчя.

“Там була втрачена майже вся нижня щелепа, не тільки шкіра, а й слизова порожнина рота, шкіра, нижня губа. Виконали мікросудинне хірургічне втручання. Взяли частину малогомілкової кістки з судинами, нервами, м’язами, шкірою і пересадили, заміщували дефект нижньої щелепи. Львівські колеги організували 3D моделі, щоб відновити естетику та функціонал пацієнту”, — розповів Олег Лесів.

3D моделі створюють для того, щоб правильно і точно визначити положення усіх фрагментів, — розповів завідувач відділення щелепно-лицевої хірургії Лікарні святого Пантелеймона Олег Ковтуняк. Каже: “Якщо співвідношення не буде правильним, функціонально естетично воно може виглядати нормально, а пацієнт не зможе жувати".

“Робимо фото та комп’ютерну томографію, це є підставою для віртуального планування. Для того, щоб визначити розмір щелепи, щоб повністю відтворити у віртуальному плані кістки лицьового скелету. Тоді інженери та лікарі створюють пластмасові моделі”, — каже чоловік.

Відповідно до надрукованої 3D моделі медики підготували та індивідуалізували реконструктивну пластину. Операція тримала 12 годин. За словами Олега Ковтуняка, вона пройшла успішно.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що до Закарпаття дістався піший мандрівник із собакою “циганом”.

Читайте на ГК:Біля супермаркету спалахнуло авто: курйозний випадок в Ужгороді підняв на ноги рятувальників і поліцію (ФОТО)
Читайте на ГК:Сказала, що заподіє собі шкоду: шукали неповнолітню закарпатку, яка втекла після сварки з матір'ю (ФОТО)
Читайте на ГК:Дешевше буде заплатити: без яких благ можуть залишитися деякі закарпатці?