1. Новини Закарпаття
  2. >

ДПА повертається: з яких предметів школярі складатимуть атестацію у 2023 році

09.03.2023 18:54 Суспільство ВАЖЛИВО

МОН винесло пропозиції надання можливості проходження ДПА за рівень початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

МОН винесло пропозиції надання можливості проходження ДПА за рівень початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Учора на підкомітеті з питань з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях народні депутати розглядали проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо обов’язкових результатів навчання.

Про це повідомляє Всеосвіта.

У пояснювальній записці до законопроєкта відзначено, що його метою та завданням є «підвищення якості викладання та якості вивчення історії України та іноземної мови на кожному рівні повної загальної середньої освіти, що дозволить підвищити якість здобуття учнями результатів навчання з історії України та іноземної мови на кожному рівні повної загальної середньої освіти.

Зокрема, ініціатори законопроєкта пропонують внести зміни до Закону України «Про повну загальну середню освіту», згідно з якими до переліку обов’язкових предметів для проходження державної підсумкової атестації (ДПА) за кожен рівень повної загальної середньої освіти включити історію України та іноземні мови (крім російської).

Обговорення проєкта викликало гарячу дискусію. Депутати погодилися, що законопроєкт до другого читання потребує доопрацювання, зокрема, дискусійною виявилася пропозиція щодо запровадження ДПА з історії на рівні початкової освіти.

Міністерство освіти та науки України запропонувало новий підхід проходження ДПА на кожному рівні загальної середньої освіти, де учень обов’язково (крім випадків, визначених законодавством) має пройти ДПА на рівні:

  • початкової освіти — з державної мови та математики;
  • базової середньої освіти — з державної мови, математики, історії та іноземної мови (крім мови держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом);
  • профільної середньої освіти — з державної мови, історії України, математики або іноземної мови (крім російської).

З метою урахування реалізації особистісного потенціалу здобувачів освіти, їхніх здібностей, інтересів, потреб і мотивації, зокрема щодо вивчення профільних предметів та/або мови відповідного корінного народу чи національної меншини, МОН винесло пропозиції надання можливості проходження ДПА за рівень початкової, базової та повної загальної середньої освіти також із інших навчальних предметів, перелік яких визначатиметься центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Читайте на ГК:Найвірніші партнери: чоловіки з цими іменами не здатні на зраду
Читайте на ГК:Весна обіцяє зростання і нові можливості: фінансовий гороскоп для усіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:"Перегони" на кордоні: на Заході двоє "спринтерів" збиралися потрапити до Румунії (ВІДЕО)