1. Новини Закарпаття
  2. >

Як каратимуть "ухилянтів", які незаконно виїхали за кордон: відповідь адвоката

09.03.2023 17:16 Суспільство

Військовозобов'язаних українців можуть після повернення додому притягнути до адміністративної відповідальності. Та є й суворіше покарання.

Військовозобов'язаних українців можуть після повернення додому притягнути до адміністративної відповідальності. Та є й суворіше покарання.

Деякі військовозобов'язані українці виїхали за кордон, тож виникає закономірне питання, що ж на них чекає в контексті мобілізації в Україні. При цьому частина співгромадян втекла з країни незаконно.

Адвокат Катерина Котенкова в YouTube "ЗнайUA" розповіла, що багато чоловіків 18-60 років не повернулися до України після 24 лютого 2022 року. Та для них, за її словами, не передбачено жорсткого покарання, лише штраф.

"Тобто військовозобов'язаних громадян можуть після повернення додому притягнути до адміністративної відповідальності. У таких випадках передбачено штраф у розмірі від 3,4 тис. до 5,1 тис. грн. Але якщо стане відомо, що чоловіки нелегально перетнули кордон, вони додатково мають заплатити від 3,4 тис. до 8,5 тис. грн", - пояснила Котенкова.

Та буде й кримінальна відповідальність. Її можуть застосувати щодо українців, які втекли за кордон після вручення підписаної ними повістки, їм загрожує від 3 до 5 років ув'язнення.

Чи можуть військовозобов'язаним українцям вручати повістку за кордоном

В Україні наприкінці 2022-го року затвердили нові правила військового обліку, один з пунктів стосується військовозобов'язаних українців за кордоном. Адвокат Андрій Новак пояснив, що за кордоном ніхто не уповноважений вручати повістку, навіть представники дипвідомств. 

За словами фахівця, повернути військовозобов'язаного до України неможливо.

Читайте на ГК:ДТЕК б'є на сполох: наступної зими українці зіткнуться з критичним дефіцитом електроенергії
Читайте на ГК:Один із найбільших аеропортів України знищено: масштабна руйнація та хаос (ФОТО)
Читайте на ГК:Шольц попередив про шокуючу причину, чому Путін може вторгатися в інші країни, та розкрив масштабні втрати ворога