1. Новини Закарпаття
  2. >

Відключення електроенергії: українцям радять тримати генератори та павербанки напоготові

08.03.2023 18:26 Суспільство

Активне відновлення енергосистеми відбуватиметься у найкращому разі з червня.

Активне відновлення енергосистеми відбуватиметься у найкращому разі з червня.

До повного відновлення мережі та генерації загроза аварійних відключень електроенергії зберігатиметься. Причина – схеми енергопостачання ще не перебувають на необхідному рівні якості та надійності. Крім того, залишається загроза нових атак по українській енергосистемі. У зв'язку з чим українцям варто тримати генератори та павербанки у режимі готовності.

Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Він зазначив: загроза аварійних відключень електроенергії в Україні залишається навіть попри профіцит 1,5-2 ГВт.

— Ризик аварій зберігатиметься, поки ми не відновимо наші високовольтні лінії та генераційні потужності.

Лінії перебувають у стані «відремонтовані на коліні», оскільки поки що не було можливості відвозити обладнання в заводські умови, відновлювати його капітально або масово замінити на нове, – пояснив Харченко.

При цьому він наголосив: активне відновлення енергосистеми відбуватиметься у найкращому разі з червня. Очікується, що тоді почнуть надходити потрібні елементи обладнання.

Крім того, зазначив Харченко, наразі енергопостачання в Україні не є настільки надійним, як було до пошкоджень. У зв'язку з чим – а також з огляду на загрозу нових російських атак на енергосистему – «генератори та павербанки [українцям] ще знадобляться».

— Я дуже рекомендував би зберігати той режим готовності до будь-яких несподіванок ще щонайменше протягом декількох місяців.

Тому що гарантувати нічого не можна, – резюмував експерт.

Джерело: OBOZREVATEL

Читайте на ГК:Допомога на 23 мільйони євро: Британія виділяє суму для відновлення пошкодженої енергосистеми
Читайте на ГК:Експерт: Росія може використати атаку на Харків та Суми як тактику відволікання
Читайте на ГК:Бронь від мобілізації: що змінилось після передачі повноважень Міноборони.