1. Новини Закарпаття
  2. >

Адвокат пояснив, чи можна анулювати вручену повістку

06.03.2023 08:54 Суспільство Актуально

В Україні триває мобілізація, масово вручають повістки військовозобов'язаним українцям.

В Україні триває мобілізація, масово вручають повістки військовозобов'язаним українцям.

Адвокат Вікторія Кравченко у своєму YouTube-каналі пояснила, чи можуть українцям анулювати повістку, пише УНІАН.

За її словами, немає терміну анулювання повістки й процедури під такою назвою. Адже, наголосила адвокат, повістка - це лише оповіщення громадянина про його обов'язок з'явитися у певний Територіальний центр комплектування і соцпідтримки. 

"Якщо ж ви заброньована особа за певним підприємством або маєте встановлене законом відтермінування від мобілізації, ви маєте право при врученні повістки відмовитися від її отримання. При цьому на місці зафіксувати підстави для відмови від вручення документа, щоб уникнути в майбутньому додаткових і зайвих розбірок", - каже Кравченко.

А ще ви можете отримати повістку, з'явитися до "військкомату" та надати відповідні документи, що підтверджують ваше право на відтермінування на військову службу під час мобілізації. 

"Також не забувайте, що при фактичному праві на відтермінуванні від мобілізації ви можете і без явки до "військкомату" підтвердити це своє право", - додала адвокат.

Вона насамкінець наголосила, що процедури анулювання повістки не існує: ви можете відмовитися від її отримання з обгрунтуванням свого права на законне відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації.

Ви також можете відмовитися від отримання повістки, навела адвокат приклади, у разі порушення порядку вручення повістки: неправильно заповнена повістка, вона виписана на іншу особу, не вказані її основні реквізити й ін.  Кравченко закликала обов'язково фіксувати підстави для відмови від отримання повістки.

Нагадаємо, Зеленський розповів, що потрібно зробити до наступного опалювального сезону 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Гороскоп на 4 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“У школах, клубах та майже повсюди де є люди”:  у МВС розповіли про плани щодо системи відеомоніторингу
Читайте на ГК:«Хто не був на фронті, вони на фронті будуть»: Зеленський зробив заяву про мобілізацію в Україні