1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські гірські рятувальники показали, як вони працюють взимку (ВІДЕО)

02.03.2023 22:15 Суспільство

Рятувальники зазначають, що смертельні випадки стаються, коли не слухають їх порад.

Рятувальники зазначають, що смертельні випадки стаються, коли не слухають їх порад.

40 людей травмувалися впродовж гірськолижного сезону 2022-2023 років. Таку кількість зареєстрували рятувальники відділень сіл Пилипець і Нижні Ворота та селищ Усть-Чорна і Міжгір’я. Про це Суспільному розповів начальник рятувального відділення села Нижні Ворота Василь Райчинець. За його словами, на пошуки туристів впродовж цього часу не виходили.

У гірському пошуково-рятувальному відділенні в селі Пилипець, що в Хустському районі черговий рятувальник реєструє туристів, котрі йдуть в гори, та приймає виклики про травмованих, чи загублених людей. Про це розповів начальник цього відділення Вадим Яремчак.

"Приймаємо виклик, збираємося, виходимо на допомогу. Якщо потрібно на лижній трасі надати допомогу, надаємо її там. Є у нас медик кваліфікований. Надали допомогу, транспортували донизу. Тоді вирішуємо чи передавати швидкій. Якщо потрібна швидка допомога, то викликаємо ще по дорозі. Якщо ні, людина відмовляється від госпіталізації та самостійно вже з відділення продовжує свою дорогу далі. Чергування тут проводиться вже давно, близько дев'яти років. Офіційно відкрите відділення 3,5 роки. До нього входять шість працівників — начальник, три рятувальники, фельдшер і водій", — розповів Вадим Яремчак.

Фельдшеркою цього відділення працює Василина Ломага. Вона пригадує, що надавати першу домедичну допомогу довелося вже у перший день роботи.

"Був тоді виклик. Це була дівчина зі Львова. У неї був перелом руки й ноги одразу. Мені завжди подобалося надавати допомогу людям. Тому я пішла навчатися у медичний коледж і потім пішла у цю службу. Тут гори, природа, набагато краще тут працювати й подобається більше. Хлопці мене підтримують, допомагають в усьому, важку роботу беруть на себе, я лише допомогу надаю. Накладаю шину чи знеболюю. У більшості випадків травм — переломи. Хлопці приходять зі спеціальними ношами. Багато у нас випадків на канатній дорозі. Коли спускаються на лижах трасою, тоді багато переломів, вивихів", — розповідає Василина Ломага.

За словами Василя Райчинця, начальника гірського пошуково-рятувального відділення у селі Нижні Ворота, упродовж гірськолижного сезону 2022 року травмувалися 40 людей. Таку кількість зареєстрували рятувальники відділень сіл Пилипець і Нижні Ворота та селищ Усть-Чорна і Міжгір’я.

Василь Райчинець додав, що перед тим, як піти в гори, необхідно зареєструватися у пошуково-рятувальному відділенні.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми писали, як змінився стан Павлика Мотички через рік після ін’єкції “Zolgensma”.

Читайте на ГК:На Закарпатті почали продавати суницю: в яких умовах вирощують і куди постачають смаколик цієї пори?
Читайте на ГК:На кордоні з Угорщиною виявили викрадений автомобіль (ФОТО)
Читайте на ГК:Засипало квітневим снігом: у Карпатах лютує мороз (ФОТО)