1. Новини Закарпаття
  2. >

Стало відомо, скільки українців не отримають індексацію пенсій: що буде з їхніми виплатами

02.03.2023 17:04 Суспільство

Українці, які вийшли на пенсію у 2020 році та пізніше, не потрапили до щорічної індексації (перерахунку) пенсій, що проводиться з 1 березня 2023 року. Проте вони отримають надбавку на 100 грн.

Українці, які вийшли на пенсію у 2020 році та пізніше, не потрапили до щорічної індексації (перерахунку) пенсій, що проводиться з 1 березня 2023 року. Проте вони отримають надбавку на 100 грн.

Таких пенсіонерів налічується 500 тисяч осіб. У Мінсоцполітики вважають, що індексувати пенсії таким одержувачам не потрібно, тому що. їх виплати і так перевищують показники більш ранніх пенсіонерів.

"Самі пенсії для них не індексуватимуться, оскільки вони вже отримують пенсію значно вище, ніж ті громадяни, які мають такий самий стаж, співвідношення їх заробітної плати до середньої заробітної плати в країні, але ті, що вийшли на пенсію в попередні роки. Це зумовлено тим, що пенсії для тих, хто досяг пенсійного віку, починаючи з 2020 року, обчислені з вищої, ніж у попередні роки, середньої заробітної плати", – заявили в міністерстві.

Таким чином, індексація пенсій "новим" одержувачам призвела б до збільшення розриву у розмірах виплат, вважають у Мінсоці.

Ще одна категорії, пенсії у якої не виростуть із березня – це вчені, чиновники тощо. Їхні пенсії підвищать лише з липня (і також на 19,7%).

При цьому під час індексації-2023 зберігають доплати для пенсіонерів, які досягли певного віку. Доплачуватимуть такі суми:

  • тим, кому від 70 до 75 років – по 300 грн на місяць;
  • від 75 до 80 років – 456 грн;
  • понад 80 років – 570 грн.

Загалом у рамках осучаснення підвищать пенсії для 5,2 млн. українців. Це буде наймасштабніше підвищення за останні роки. При цьому очікується, що підвищення мінімальних пенсій компенсує скасування індексації прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, У ЗСУ зробили заяву щодо масованих ракетних атак РФ 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:У ЗСУ зробили заяву щодо масованих ракетних атак РФ
Читайте на ГК:На Заході України повідомили про підозру підполковниці УСБУ: що вона накоїла (ФОТО)
Читайте на ГК:Яка зараз ситуація у Бахмуті: у ЗСУ повідомили важливі новини