1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Школи Ужгорода почали приймати заяви на зарахування до 1 класу: подробиці

01.03.2023 15:50 Суспільство

Із 1 березня заклади загальної середньої освіти Ужгорода почали приймати заяви на зарахування до 1 класу, подавати їх можна до 31 травня включно.

Із 1 березня заклади загальної середньої освіти Ужгорода почали приймати заяви на зарахування до 1 класу, подавати їх можна до 31 травня включно.

Про це повідомляє управління освіти Ужгородської міської ради.

Нагадаємо, відповідно до законодавства, право на першочергове зарахування мають діти, які проживають на території обслуговування закладу освіти.

Рішенням виконкому Ужгородської міської ради від 7 лютого 2023 року № 52 визначено території обслуговування закладів освіти. Ознайомитися з переліком вулиць, які закріплені за закладами освіти, можна за посиланням.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, що їх замінюють, подають наступні документи:

1. Заяву про зарахування до закладу освіти за визначеним зразком. Заява подається особисто одним із батьків або особою, що їх замінює (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника);

2. Копію свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред’являється оригінал документа);

3. Оригінал або копію медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089.

Підтвердити місце проживання дитини можуть такі документи:

– паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;

– довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з її батьків чи законних представників;

– довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

– документ, що засвідчує право власності на відповідне житло;

– рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

– документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (за умови його реєстрації або нотаріального посвідчення) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку, довідка про проходження служби у військовій частині;

– акт обстеження умов проживання.

Однак цей перелік не є вичерпним — підтвердженням також може бути інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників.

За бажанням одного з батьків до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, якщо такі є.

Також першочергово зараховуються діти, які є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі освіти, та діти, які є дітьми працівників цього закладу освіти.

Кількість закладів освіти, до яких можна подати документи на зарахування на вільні місця, не обмежена.

Нагадаємо, Юристи розповіли, що загрожує українцям, які проігнорували повістку для уточнення даних

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Небесна варта: Ужгородський ліцей придбав FPV-дрони для 128-ї бригади (ФОТО)
Читайте на ГК:300 доларів за «допомогу» у складанні іспиту з водіння: двом закарпатцям повідомили про підозру (ФОТО)
Читайте на ГК:Запобігання корупції: на Закарпатті відбувся мобільний курс оборонного менеджменту (ФОТО)