1. Новини Закарпаття
  2. >

Ще одна категорія людей не підлягає призову: роз'яснення юриста

01.03.2023 13:57 Суспільство Актуально

В Україні чоловіків, які мають виразкові хвороби шлунку, можуть визнати непридатними чи обмежено придатними до військової служби.

В Україні чоловіків, які мають виразкові хвороби шлунку, можуть визнати непридатними чи обмежено придатними до військової служби.

Про це розповів юрист Дмитро Дончак на порталі B2Bconsult.

Питання щодо придатності до військової служби з хворобами шлунку, визначається статтею 53 Розкладу хвороб Наказу №402. В ній передбачається два пункти з переліком хвороб, які визначають, чи можуть бути мобілізовані чоловіки з цими захворюваннями.

В пункті "а" передбачається:

  • виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, ускладнена пенетрацією, стенозом пілоробульбарної зони (затримкою контрастної речовини в шлунку понад 24 годин), що супроводжується занепадом живлення за наявності протипоказань до оперативного лікування або відмови від нього.

Якщо у людини є ці хвороби, тоді вона звільняється від військової служби та виключається з військового обліку. Про це говориться в статті 53-а.

До пункту "б" належать:

  • виразкова хвороба з виразками, що довго не рубцюються;
  • виразкова хвороба з великими виразками;
  • виразкова хвороба, ускладнена кровотечею з розвитком післягеморагічної анемії або перфорацією (протягом 5 років після зазначених ускладнень);
  • виразкова хвороба з частими (два рази й більше на рік) рецидивами виразки, що потребують тривалого стаціонарного лікування (понад двох тижнів);
  • виразкова хвороба дванадцятипалої кишки із позацибулинною локалізацією виразки;
  • виразкова хвороба шлунку, дванадцятипалої кишки з множинними (дві та більше) виразками за останні 5 років;
  • виразкова хвороба, ускладнена грубою рубцевою деформацією цибулини дванадцятипалої кишки при помірних порушеннях евакуаторно-моторної функції.

Стаття 53-б передбачає обмежену або повну непридатність до військової служби. Але це визначається в індивідуальному порядку. Найімовірніше, що при виявленні вищеперерахованих хвороб, людині встановлять обмежену придатність.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Електронний реєстр призовників: у ТЦК пояснили, до яких даних матимуть доступ
Читайте на ГК:Українці отримують нові платіжки за комуналку: що зміниться і кому доведеться витратити більше