1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Мобілізація в Україні: у ЗСУ роз'яснили, що буде за неявку за повісткою

221

У Сухопутних військах ЗСУ повідомили про те, що військовозобов'язані, що проігнорували повістки, можуть бути оштрафовані або притягнуті до кримінальної відповідальності.

Мобілізація в Україні: у ЗСУ роз'яснили, що буде за неявку за повісткою

Громадян, що не служили, одразу на передову не відправляють – підготовка триває щонайменше місяць, пояснив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, пише ХВИЛЯ.

"Якщо повістка була вручена з метою уточнення військово-облікових даних, то [за неявку] передбачено штраф згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення", – сказав Горбач.

Якщо ж військовозобов'язаний вже уточнив свої дані, пройшов медогляд, за результатами якого виявився придатним до військової служби, отримав повістку про прибуття на військову службу і не з'явився, то за це передбачається кримінальна відповідальність (ст. 336 Кримінального кодексу про ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років. – Ред.).

Горбач наголосив, що мобілізація в Україні йде за планом і відбувається постійно з 24 лютого 2022 року, без будь-яких хвиль. Резерв військовослужбовців, які проходять строкову та інші види служби, ще не вичерпано, і ці військовослужбовці досі призиваються за мобілізацією, але одночасно призиваються і громадяни, які не служили.

За його словами, у другому випадку громадяни призиваються лише до навчальних військових частин, і підготовка для українців, які не служили, триває щонайменше один місяць. Якщо йдеться про складніші спеціальності, то цей термін може бути більшим.

Горбач зазначив, що добровольці в Україні досі є, проте їх уже набагато менше, оскільки більшість охочих вступили до лав Сил оборони в перші місяці повномасштабної війни.

Нагадаємо, На Землі вирує магнітна буря: як захистити своє здоров'я від наслідків 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber