1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Мобілізація силоміць: як вручають повістки жителям області? (ВІДЕО)

3877
Суспільство Закарпаття

В Україні триває війна та продовжує діяти військовий стан. Поряд із цим набирає нових масштабів мобілізація.

Мобілізація силоміць: як вручають повістки жителям області? (ВІДЕО)

В усіх областях військовозобов'язаним продовжують видавати повістки. Їх вручають не лише у військкоматах, але і в людних місцях, прямо на вулицях. Блокпости розгортають при в'їзді в населені пункти. Відзначмо, як уже було інформовано нашим виданням раніше, такий блокпост встановили при в'їзді село Зарічево Перечинської ОТГ.

Закарпаття наразі не є у зоні бойових дій, однак жителі області й далі продовжують відправлятись на фронт у східну частину держави. Процес мобілізації у регіоні у повному розпалі, кажуть в громадах. Поліцейські влаштовують перевірки в торгових закладах й ресторанах, посилено патрулюють населені пункти.

Наразі військовозобов'язаним продовжують вручати повістки в громадському транспорті й закладах харчування. Так от було вручено повістки особам 18-60 років у піцерії в обласному центрі. Також у Хусті вручили повістки всьому персоналу одного з ресторанів. Нагадаємо, 14 січня тут відбулася гучна вечірка.

Не винятком стали наразі і гірськолижні курорти в Карпатах. Військові підстерігають чоловіків просто на спусках. Туристам, як пишуть в мережі Фейсбук, вручають повістки на Львівщині.

У соцмережах вистачає дискусій щодо законності вручень повісток. Людей обурює те, що повістки вручають практично повсюди і навіть на похоронах. З цього приводу українці реєструють відповідні петиції на офіційному сайті Глави держави. Одну із таких, щодо чіткості процедури мобілізації, було подано автором Олегом Чабаном. У петиції, окрім всього іншого, йдеться також про те, що до армії призивають військовозобов'язаних із рядом серйозних хвороб.

Законність вручення повісток намагаються роз'яснити спеціалісти. За їх словами, Закон дозволяє вручення повісток у будь-яких громадських місцях, до того ж представники військкомату можуть працювати спільно з поліцією. Останні можуть видавати повістки і самостійно.

Законними є і покарання: за ігнорування повістки - штраф від 3 до 5 тис. грн. За ухилення від мобілізації - кримінальна відповідальність. Утім військовозобов’язаним все ж треба пам’ятати свої права.

Що стосується випадків неправомірних вручень повісток, то один із таких - через пошту. Юридичної сили таке інформування немає, кажуть фахівці. Повістку військові повинні вручити людині особисто в руки.

У соцмережах люди не лише обговорюють гарячу наразі тему, але й розміщують відео, на яких видно кадри з "відловлюванням призовників" у різних областях України.

А ось відео, зняте на Закарпатті. Чоловіка затримують прямо в його обійсті та силоміць садять в авто. Із кадрів видно, як чоловік намагається опиратись, але його не відпускають.

Нагадаємо, Чи законно заповнювати повістку на вулиці перед врученням: відповідь юриста 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber