1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Фахівці обстежують домашніх тварин: на Закарпатті від сказу загинула лисиця

04.02.2023 10:46 Суспільство

Лабораторно підтверджено діагноз сказ лисиця в с. Мала Мартинка у Свалявській ТГ.

Лабораторно підтверджено діагноз сказ лисиця в с. Мала Мартинка у Свалявській ТГ.

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі в Закарпатській області.

На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії було затверджено заходи з профілактики поширення та ліквідації сказу на території села.

Ветеринарні спеціалісти проводять обстеження усіх домашніх тварин. Станом на 3 лютого хворих на сказ тварин не виявлено, обстеження тривають.

У Держпродспоживслужбі Закарпаття зазначають, що важливо вакцинувати домашніх тварин. Це можна зробити у районних лікарнях ветеринарної медицини області.

Що потрібно знати про сказ?

Сказ – гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу інфікованої тварини та протікає з важким ураженням нервової системи, закінчується летально.

Найчастіше, людина заражається від укусу хворої собаки, але сказ може переносити будь-який ссавець. Людей також часто інфікують лисиці, кажани, єноти, кішки тощо. Окрім укусу, сказом можна заразитись, якщо на пошкоджену шкіру або на слизову, наприклад, в око, потрапить слина тварини.

Однією з основних ознак розвитку захворювання є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, поява судом при спробі пити воду. Тому сказ називають ще й гідрофобією. З моменту появи ознак і симптомів хвороби сказ стає смертельним.

Перші симптоми сказу схожі з симптомами грипу, включаючи підвищену температуру, головний біль і втому. Потім хвороба поширюється на дихальну систему, шлунково-кишковий тракт та/або центральну нервову систему. У критичній стадії переважають ознаки гіперактивності (буйний сказ) або паралічу (тихий сказ). Як у випадку буйного, так і у випадку тихого сказу параліч розвивається і зрештою приймає форму повного паралічу з подальшою комою і смертю в усіх випадках, що зазвичай наступає унаслідок дихальної недостатності. Без інтенсивного лікування смерть наступає протягом перших семи днів хвороби.

Читайте на ГК:"Червоне золото" з лісу й інші трофеї: на Закарпатті людей не стримати "навіть бурею" (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті одна іскра перетворила все на попіл: подробиці пожежі (ФОТО)
Читайте на ГК:""Прилетіти" може звідки і не чекалисьме"": закарпатці налякані стежкою одного з міст області (ФОТО)