1. Новини Закарпаття
  2. >

Потрібно бути готовими: українців попередили про серйозні відключення світла

16.01.2023 16:58 Суспільство ВАЖЛИВО

Після ракетної атаки на об'єкти енергосистеми України, скоєної агресором 14 січня, ситуація в енергетиці різко погіршилась. Дефіцит генерації у країні величезний.

Після ракетної атаки на об'єкти енергосистеми України, скоєної агресором 14 січня, ситуація в енергетиці різко погіршилась. Дефіцит генерації у країні величезний.

Через це енергетики змушені вдаватися до аварійних відключень електроенергії. Крім того, фахівці попереджають, що швидко поновити нормальний графік енергопостачання не вдасться. Тому відключення електроенергії будуть тривалими і позаплановими.

Про це попередив у своєму Facebook генеральний директор компанії YASNO, яка входить до групи ДПЕК Сергій Коваленко.

"Нам потрібно бути готовими до того, що відключення можуть бути тривалими", – пише Коваленко.

Ситуація в енергетиці України, що склалася після суботньої ракетної атаки, є дуже важкою. Особливо важке становище склалося з генеруючими потужностями. Через дефіцит генерації диспетчерам Укренерго доводиться постійно регулювати ситуацію у ручному режимі. Щоб запобігти порушенню балансу в енергосистемі, енергетики змушені обмежувати споживання електрики в усіх регіонах.

Щойно виникатиме ситуація з перевищення лімітів споживання, вдаватимуться до аварійних відключень. На жаль, обійтися лише плановими відключеннями поки що не виходить.

"Колеги тримають ситуацію під контролем і шукають рішення, щоб її стабілізувати. Оператори систем розподілу повинні дотримуватись цих обмежень, щоб не погіршити стан системи. Тому можуть застосовувати екстрені відключення", - повідомляє Коваленко.

Але при цьому він наголошує, що підприємства критичної інфраструктури не відключатимуть, вони мають працювати. Усім решті українців слід бути готовими до того, що відключення електроенергії будуть тривалими як за інтервалами, так і за календарними термінами.

"Прогнозувати терміни відновлення поки що зарано. Як довго триватимуть ремонти - поки невідомо", - підсумував топ-менеджер.

Нагадаємо, Війна може закінчитися сьогодні, це може зробити лише одна людина — посол США 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Міжнародний день совісті та річниця створення першої Конституції: відомо, яке свято сьогодні відзначають українці та в чому його унікальність
Читайте на ГК:"Обмежено придатних" більше не буде: в Україні скасували популярний для чоловіків статус
Читайте на ГК:Курс валют на 5 квітня: що відбувається з доларом, євро і злотим