1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні виявили небезпечну олію: як її розпізнати

13.01.2023 15:46 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні виявили у продажу небезпечну пальмову олію. У продукті знайшли небезпечну речовину 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD).

В Україні виявили у продажу небезпечну пальмову олію. У продукті знайшли небезпечну речовину 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD).

Про це розповіли у Головному управлінні Держпродспоживслужби Одеської області.

Звідки привезли токсичну олію?

До Головного управління надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 28 грудня 2022 р. № 2022.7602 про виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD) у пальмовій олії.

Продукт експортувався з Республіки Гана (імпортер Aheco, Malta) в Україну. Одержувачем був ТОВ "ВАКІРК ГРУП КОМПАНІ" (проспект Ювілейний, 42 А, кв. 14, м. Харків, 61153).

Ймовірно, небезпечна олія є і в інших областях.

Чим небезпечна речовина 3-MCPD

3-MCPD - це органічна сполука, яка є канцерогеном і з великою часткою ймовірності надає генотоксичну дію на організм людини, негативно впливає на фертильну функцію у чоловіків і є хімічним побічним продуктом, який може утворюватися в їжі, найчастіше зустрічається елемент хімічних забруднювачів, відомих як хлорпропаноли.

Читайте на ГК:Сховатися не вдасться: в Україні придумали новий метод, як ефективно провести мобілізацію
Читайте на ГК:Моторошна ДТП на Заході України: з мосту впав мікроавтобус з людьми, є постраждалі (ФОТО)
Читайте на ГК:Відключення світла: в "Укренерго" здивували прогнозом перед вихідними