1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Українцям перерахували вартість доставки газу: хто з січня платитиме вдвічі більше

384 Суспільство Україна

В Україні із січня 2023-го перерахували вартість доставки газу. Тарифи не змінили, але суми в платіжках змінилися практично у всіх.

Українцям перерахували вартість доставки газу: хто з січня платитиме вдвічі більше

Деяким українцям доведеться платити вдвічі більше.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Так, перерахунок вартості доставки газу відбувається щорічно із січня місяця. Доставка – однакова сума, яку сплачують щомісяця, незалежно від того, скільки блакитного палива використали. Однак насправді платіжка тісно пов'язана з обсягами споживання, але не за місяць, а за минулий опалювальний рік.

Опалювальний рік – із січня позаминулого до січня минулого року. І якщо ви за цей період витратили більше газу, то більше доведеться платити за доставку. Значне (у рази) збільшення споживання може бути у ситуаціях:

Якщо у вас індивідуальне газове опалення в багатоквартирному будинку, то сусіди виїхали і тепер доводиться жити з холодними стінами від сусідів;якщо ви замість електричного бойлера встановили газовий;якщо ви використовуєте газову конфорку для обігріву приміщення (що порушує правила безпеки).

За що взагалі потрібно платити? В Україні в результаті реформи ринку газу розділили функції продажу та доставки газу. Завдяки цьому споживач може обирати, у кого купувати газ (будь-який продавець має доступ до інфраструктури). Однак утримання газової мережі, обслуговування, ремонти, розрахунок обсягів споживання – за це потрібно платити. Українці платили за це і раніше, але тоді продавець і доставляв газ, вибору, у кого купувати блакитне паливо, не було, а сама доставка входила до загального тарифу.

"За основу береться обсяг споживання газу протягом "газового року". Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат поділяється на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісяця протягом року", – пояснили у прес-службі Регіональної газової компанії.

Нагадаємо, Влаштував бордель: 77-річний розбещував дітей у своєму помешканні понад 15 років (ФОТО) 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також: