1. Новини Закарпаття
  2. >

Українців за кордоном зобов’язали ставати на військовий облік: як і кому це потрібно робити

08.01.2023 13:33 Суспільство

Питання обліку військовозобов’язаних і резервістів, які перебувають за межами України у 2023 році отримало відтепер законодавче оформлення.

Питання обліку військовозобов’язаних і резервістів, які перебувають за межами України у 2023 році отримало відтепер законодавче оформлення.

Дипустанови організовуватимуть їхній військовий облік за кордоном та займатимуться поверненням чоловіків додому під час мобілізації. Кого з українців це насамперед стосується йдеться у матеріалі OBOZREVATEL

Нові правила прописані в ухваленій 30 грудня 2022 року Постанові №1487 Кабміну.

Згідно з документом «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів», на закордонні дипломатичні установи України покладено низку нових обов’язків, а також надано нові повноваження у питанні взяття на військовий облік осіб, які перебувають за кордоном.

Зараз українські посольства та консульства в іноземних державах повинні вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку.

Громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, мають інформувати про його початок в Україні.

Крім цього, повідомляти у семиденний строк із дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування таких громадян на військовому обліку.

Новим порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів визначено також часові рамки перебування осіб за кордоном, які потребують зняття з обліку.

Зокрема йдеться про те, що зняття з нього осіб, які виїжджають за кордон на строк більш як три місяці, здійснюється після особистого прибуття їх до:

  • відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;органу СБУ;
  • підрозділу Служби зовнішньої розвідки.
  • У будь-якому випадку – з документами, що підтверджують виїзд за кордон.

Документом визначається, що призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні бути на військовому обліку не залежно від місця перебування.

У разі вибуття за межі України на строк більш як три місяці вони мають стати на військовий облік за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.

Законодавчо визначено, що зазначені категорії українців зобов’язані особисто в семиденний строк із дня прибуття до нового місця проживання прибути до закордонної дипустанови України.

З собою потрібно мати паспорт громадянина України та відповідні військово-облікові документи.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Потрібно знати: Нафтогаз роз'яснив, за які газові послуги потрібно платити у лютому
Читайте на ГК:Коли стартує масова мобілізація в Україні: ветеран Дикий дав прогноз