1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Удень спали, а вночі — колядували: адаптація закарпатців до постійних відключень

346
Суспільство Новини Перечина

Відсутність електрики останнім часом уже стала буденним і звичним явищем для населення.

Удень спали, а вночі — колядували: адаптація закарпатців до постійних відключень

Через постійні ворожі атаки й влучання ракет по енергетиці, в Україні й далі спостерігаються щоденні відключення світла. Жителі області певною мірою, кажуть, пристосувались, що електрики не має годинами. Врешті, цілком аби звикнутись зі щоденним відключенням світла, мабуть, ніколи не вдасться. Адже електрика в обійстях — цінніша за якісь там придумані альтернативні джерела обігріву осель і тепла. Однак, жителі моніторять мережу Фейсбук при нагоді й шукають там вигідних рішень, як обігріти свої будинки без світла та зготувати вечерю, коли не має електрики. Що може згодитись краянам у плані альтернативного джерела обігріву під час тривалих відключень світла, ми уже писали у попередніх публікації. Один із варіантів обігріву будинку — власноруч змайстрований прилад із глиняних глечиків

Та не лише на буденний робочий процес населення має вплив відсутність електрики, відзначають краяни, а й взагалі — на сам спосіб життя. Багато людей через відключення світла удень, як вони відзначають, лягають спати, а вже уночі, як "подадуть" її величність електрику, починають поратись у будинку: готують і прибирають, печуть, перуть одяг й виконують ряд важливих речей в господарстві. Одним словом, відсутність світла, зробило місцевих жителів здебільшого "нічними совами", ніж ранковими жайворонками. Ну а хто ж поспішає із самого рання в далеку путь на роботу, з ліхтариком у руках, бо електрики немає й тоді, звечора теж не встигає застати омріяне світло.

- Тиждень підряд світло мені лише снилось удома, завжди не щастило його застати. Іду на роботу о 6 годині ранку — уже не має, а повертаюсь додому, то знову потемки. На вулиці темно, як у печері, у хаті — горять свічки. Ніби й романтика, але де там. Ні голову помити, бо світла не має, ні одяг попрасувати, — наголошує пані Олеся із Перечинщини. Включать у дві години вночі, а вже у п'ять на роботу збиратись.

Немає світла — погано. Водночас для декого добра нагода потренуватись в колядках. Саме так роблять в родині Марії Белей.

- А ми колядуємо, як світла не має. У хаті в печі горить вогонь, на столі свічка або ліхтар і так гарно звучить колядка. Буває, колядуємо й по дві-три години. Так й час йде скоріше, і веселіше стає, — відзначає Марія Михайлівна.

Наразі, в новому - 2023-му році, відключень поменшало і це один із вагомих плюсів, який жителі сприйняли позитивно. Водночас війна в Україні триває й окупанти продовжують цілитись по важливих об'єктах держави, у тому числі й по енергетичній інфраструктурі. Отож, яка ситуація із відключенням буде очікувати жителів областей України надалі важко вгадати. Зараз відомо, що світло вимикатимуть й цьогоріч згідно із графіком. Адже енергоресурси мають бути відновлені повністю аби надалі постачання електрики було оптимальним й безперебійним.

Читайте також: "Повний назад": у Закарпатських магазинах блекаут повернув "чудасію" із минулого

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber