1. Новини Закарпаття
  2. >

Податкова реформа: в Україні пропонують ввести додатковий податок на зняття готівки

27.12.2022 11:32 Суспільство

Оновлена концепція податкової реформи, яку курує заступник керівника Офісу президента, передбачає обмеження готівкових операцій, за допомогою запровадження додаткового податку на зняття готівки.

Оновлена концепція податкової реформи, яку курує заступник керівника Офісу президента, передбачає обмеження готівкових операцій, за допомогою запровадження додаткового податку на зняття готівки.

Про це йдеться у статті ЕП.

У матеріалі підкреслюється, що така пропозиція реформаторів - найбільш контраверсійна.

"Мета - боротьба з тіньовою економікою та схемами з ухилення від оподаткування. Оподаткування готівки, на переконання авторів концепції реформи, має підвищити вартість скруток з ПДВ, виплати зарплат у конвертах, тіньового працевлаштування та більшості інших схем", - йдеться у статті.

Працюватиме податок на готівку так: при знятті, наприклад, 100 грн у банкоматі або в касі банку з рахунку людини списуватимуться 100 грн та податок.

Зазначається, що ця ідея ще дискутується, тому остаточний розмір ставки невідомий.

За словами співрозмовника в Офісі президента, залученого до реформи, вона "точно буде менша 10%".

При цьому існує ймовірність, що у фінальний законопроєкт цей податок не увійде. Зокрема, це буде залежати від остаточних ставок ПДВ та ПДФО, які авторам вдасться відстояти під час дискусії з міжнародними партнерами.

"Проте майже напевно в податковій реформі будуть інші обмеження на готівкові розрахунки. Серед них - заборона на зняття готівки юридичними особами та заборона продажу за готівку підакцизної продукції.

Усі наведені обмеження та податок на готівку автори пропонують вводити лише тоді, коли в Україні не буде проблем з безготівковими розрахунками, зокрема внаслідок тривалих блекаутів та відсутності стабільного зв'язку", - резюмує автор матеріалу.

Нагадаємо, Крижаний вбивця: троє чоловіків провалилися під лід, один загинув (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Відключення світла через атаку РФ: яка ситуація зараз
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 лютого для всіх знаків Зодіаку