1. Новини Закарпаття
  2. >

Від 510 до 5100 гривень: закарпатцям нагадують про чималі штрафи за незаконні вирубку та збут ялинок

25.12.2022 23:28 Суспільство

До нового року залишилося кілька днів і всі хто ще не встиг поспішає придбати новорічне дерево. А дехто навіть сам іде до лісу, щоб зрубати хвойну красуню.

До нового року залишилося кілька днів і всі хто ще не встиг поспішає придбати новорічне дерево. А дехто навіть сам іде до лісу, щоб зрубати хвойну красуню.

Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області розпочато ряд заходів, спрямованих на охорону шпилькових від незаконних рубок та дотриманням вимог законодавства при реалізації ялинок в місцях продажу. Здійснюють їх робочі групи, до складу яких входять державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області із залученням представників правоохоронних органів, лісового та мисливського господарства, громадських інспекторів з охорони довкілля.

З метою недопущення торгівлі новорічними ялинками, здобутими незаконним шляхом, проводяться огляди місць торгівлі ними на предмет дотримання вимог природоохоронного законодавства та наявності відповідних дозвільних документів, легальність та маркування новорічних дерев.

Пам’ятайте, що кожне деревце обов’язково повинно бути промарковане спеціальним уніфікованим засобом: самоклейною етикеткою зі штрих-кодом або ж пластмасовою биркою-стяжкою. На кожній з них розміщується унікальний номер та відповідний йому штрих-код. Ці дані є в Системі електронного обліку деревини, тому кожен може перевірити походження ялинки під час купівлі. Для цього на сайті https://open.ukrforest.com/ чи в мобільному додатку для Android «yalynka.info» необхідно ввести номер з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки. І у випадку, якщо в електронному обліку інформація за введеним номером відсутня, це може свідчити про підробку даних та незаконну рубку і продаж хвойних насаджень.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області нагадує, відповідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення  незаконна рубка дерев тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від 510 грн. до 1020 грн. і на посадових осіб від 2550 грн. до  5100 грн.

Не варто забувати про альтернативні варіанти новорічних ялинок та оздоблень, які будуть екологічними та допоможуть зберегти довкілля!

Читайте також: Ялинковий бум: відомо за скільки можна купити хвойну красуню в Ужгороді (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Епідпоріг високої інтенсивності: ще в одній громаді на Закарпатті забили на сполох
Читайте на ГК:Епідемія грипу косить учнівську молодь на Закарпатті: в громадах один за одним зачиняють освітні заклади
Читайте на ГК:Для закарпатців озвучили важливе повідомлення