1. Новини Закарпаття
  2. >

Які повістки вручають в Україні: чотири основні види

25.12.2022 14:24 Суспільство

В Україні є різні види повісток, які не завжди означають призову на службу.

В Україні є різні види повісток, які не завжди означають призову на службу.

Через військову агресію РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18-60 років, які можуть отримати повістки. Якщо людина отримала повістку, то це не є гарантією того, що її мобілізують. Завідувачка сектору Великописарівського бюро правової допомоги Людмила Мусієнко пояснила, які бувають види повісток та чим вони відрізняються, пише видання "Я і Закон".

Повістка для уточнення даних

Такий вид повістки можуть вручити для оновлення даних про призовника:

  • сімейний стан;
  • наявність або відсутність дітей;
  • стан здоров’я;
  • місце роботи.

Також можуть бути встановленні підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу, якщо в призовника є захворювання, які унеможливлюють проходження військової служби.

Повістка-призов на строкову військову службу

У документі має бути зазначений термін, у який призовнику потрібно з’явитися до призовної дільниці.

У такій повістці також прописано, що при собі повинен мати призовник: паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), а також, обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (при наявності).

Повістка для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)

Якщо особа отримала таку повістку, то вона має обов’язково пройти медичне обстеження.

До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов’язаного, у якій зазначається, про придатність чи непридатність призовника до служби.

Мобілізаційне розпорядження

Такі повістки вручають військовозобов’язаним чоловікам, які пройшли медичну комісію та визнані придатними до несення військової служби.

Зазначається, що під час оголошення мобілізації здебільшого вручають мобілізаційне розпорядження. У документі має бути вказано, що військовозобов'язаний повинен з’явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

Читайте на ГК:Автівки "для ЗСУ" виставили на продаж: правоохоронці затримали причетних до шахрайської схеми (ФОТО)
Читайте на ГК:Безкоштовне навчання в університетах Чехії – допомога Praque Education Centre
Читайте на ГК:Міжнародне жіноче свято: відомо чи святкуватимуть українки цього року 8-ме Березня та що про це думає уряд