1. Новини Закарпаття
  2. >

Вже з 1 січня: стало відомо, які виплати українцям скасують

23.12.2022 15:11 Суспільство

З 1 січня 2023 року в Україні припиняються виплати деяких видів держдопомоги. Щоб кошти продовжили надходити, необхідно звернутися із заявою до управління соцзахисту.

З 1 січня 2023 року в Україні припиняються виплати деяких видів держдопомоги. Щоб кошти продовжили надходити, необхідно звернутися із заявою до управління соцзахисту.

Про це йдеться в постанові Кабміну № 214 від 07.03.2022 "Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану", зміни до якої були внесені 15.11.2022. Для продовження виплат українцям необхідно звернутися з заявою та необхідним комплектом документів до управління соціального захисту населення, при собі маючи оригінали таких документів:

паспорт громадянина України;ідентифікаційний код;свідоцтво про народження дітей;трудова книжка.

Які види допомоги припиняються

З 1 січня припиняються виплати в автоматичному режимі види таких державних допомог:

  • державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;допомога на дітей одиноким матерям;
  • допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • допомога на хворих дітей, яким не встановлено інвалідність;щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;
  • тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
  • тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  • державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Чому ввели переоформлення

Як розповіла заступниця директора департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова, необхідність переоформлення виплати державної соціальної допомоги пов’язана із запровадженням нових підходів до надання державної соціальної допомоги та пільг під час воєнного стану, передає пресслужба Черкаської міської ради. Їх затверджено постановою Уряду України від 15 листопад 2022 року № 1320.

Тому особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю необхідно переоформити документи на виплату державної соціальної допомоги.

Автоматично нарахування цих видів державної допомоги продовжать лише мешканцям окупованих територій та тих регіонів, де продовжуються активні бойові дії.

Нагадаємо, Добились свого: Нацкомісія перевірить "Закарпаттяобленерго" після масових скарг споживачів

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Насувається похолодання та буде дощити: погода на 3 квітня в Україні
Читайте на ГК:Одну категорію чоловіків зобов’язали пройти повторний медогляд: деталі
Читайте на ГК:В Україні зменшили мобілізаційний вік: Зеленський підписав закон